Wampiry – wymysł wieśniaków, czy krwawa prawda?

 

Wampiryzm  ma duże powiązanie ze starymi słowiańskimi  wierzeniami, opowiadającymi o tzw. upiorach, które wstawały z grobu by żywić się ludzką krwią. Ludzie na różne sposoby  zwalczali te istoty robiąc czasami wręcz absurdalne rzeczy m.in obcinając im głowy, wkładając do buzi czosnek czy nawet wbijając kołek w serce, co miało podobno zabić demona. Wampiryzm, często zarzucano osobom chorym na porfirie, które odznaczały się dużą wrażliwością na światło słoneczne, wywołujące na ich skórze przerażające rany, przez co wyglądem przypominali potwory. Wampirem mogła stać się osoba, która miała w życiu niezałatwione sprawy lub prowadziła wyjątkowo grzeszne życie, za co po śmierci przemieniała się w demona. Często, jednak ludzie z zawiści chcąc szykanować daną osobę za którą nie przepadali, nazywali ją wampirem pod zarzutem całkowicie bezsensownych oskarżeń jak np. urodzenia się w złym dniu, leworęczności, czy jakichkolwiek innych argumentów.

Wampiry dzielą się na:

 

Nieumarłe – ludzie, którzy z rozmaitych przyczyn powrócili po śmierci jako nieśmiertelne demony żywiące się ludzką krwią.  Te istoty były podobno obdarzone wyjątkowymi właściwościami, jak nadludzka siła, telekineza, hipnoza itp. Często mylono je z normalnymi zmarłymi ludźmi przez brak podstawowej wiedzy fizjologicznej.

Wampiry energetyczne – mogą to być naprawdę zwykli ludzie, którzy urodzili się z dziwną przypadłością, polegającą na niedostatecznej ilości energii, którą mogli uzyskać  tylko poprzez pobranie jej od innych. By ją zdobyć wystarczyło po prostu stanąć w otoczeniu, pełnym ludzi i zwyczajnie w niefizyczny sposób  kraść ją od innych, powodując w otoczeniu zawroty głowy, czy osłabienie. 

Wampiry współczesne – ta kategoria jest, chyba najbardziej liczną i dziwną grupą normalnych, zwykłych ludzi, którzy podają się za wampiry i piją krew, sądząc że dodaje im ona energii i siły. Takie osoby najczęściej słuchają głośnej muzyki i dewastują cmentarze, myśląc, że będą przez to fajni…

A, Wy spotkaliście się z którymś z wymienionych gatunków wampira?

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.