Czy odnaleziono drugą Ziemię?

Czy naukowcom udało się odnaleźć podobną planetę do naszej, czy po raz kolejny są to mrzonki, a my jesteśmy wyjątkowym miejscem jedynym w swoim rodzaju?Uczeni odkryli w pobliżu czerwonego karła Wolf 1061, aż trzy skaliste planety, natomiast co do jednej posiadają podejrzenie, że na jej powierzchni może występować woda. Ziemia – bliźniak ma się podobno znajdować czternaście lat świetlnych od nas.  Ciekawostką jest to, że obiekt jest odwrócony stale jedną stroną do gwiazdy, więc z jednej strony jest bardzo gorąco, natomiast z drugiej bardzo zimno. Temperaturę na jej powierzchni mają podobno regulować wiatry.

Jak to bywa w świecie astronomii naukowcy nie są w stanie stwierdzić czy tam występuje jakiekolwiek życie, nawet w najprostszej formie. Podkreślają jednak, że są tam minimalne warunki do jego powstania.  Jak dotąd słyszeliśmy już setki razy odkrycia nowych miejsc podobnych do Ziemi, lecz niestety na żadnej z tych planet nie udało się odnaleźć żywej istoty.A, Wy jak myślicie, jesteśmy sami we wszechświecie, a nasze istnienie jest wyjątkowe?

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Gwiazdy są klonami ludzi sprzed setek lat?! Zobaczcie przerażające nagranie....

sob Gru 19 , 2015
Jedną z teorii, dotyczących nadzwyczajnego podobieństwa, która objawia się w wielu różnych religiach jest reinkarnacja. Jak pewnie każdy z Nas wie pogląd ten polega na bardzo długim ciągu narodzin, śmierci i ponownego odradzania, z  tym, że w zupełnie innym wcieleniu. Nie znaczy to, jednak, że czasami nie zdarzają się osoby, […]