Armia USA pracuje nad stworzeniem cyborgów!

Armia USA szuka sposobów mających poprawić efektywność swoich żołnierzy. W tym celu wymyślono stworzenie specjalnych urządzeń interfejs, które miałyby być wszczepione człowiekowi i pozwalać na bezpośrednią komunikację między mózgiem ludzkim,a  komputerem i to, aż 100 razy szybciej niż w jakimkolwiek innym wymyślonym do tej pory systemie.

Oczywiście cały projekt jest jeszcze w fazie testowej, ale naukowcy już zastanawiają się jak bardzo mogłaby pomóc taka technologia w wielu innych dziedzinach niż tylko wojsko. Wedle ich teorii ten specjalny interfejs ogromnie poprawiłby działanie medycyny, pozwalając wybudzać pacjentów ze śpiączki, co byłoby olbrzymim przełomem i niezwykłym darem dla osób, pogrążonych w tzw. wiecznym śnie.

Jak zwykle, oczywiście razem z publikacją informacji, w internecie aż zaroiło się od miliona opinii i obaw, które wiązałyby się z wprowadzeniem tej technologii. Ludzie boją się łączenia człowieka z maszyną, bo choć do pewnego stopnia mogłoby to przynieść korzyści to nigdy nie wiemy, kiedy pojawi się jakiś szaleniec, chcący pójść o krok dalej i stworzyć coś co istotą ludzką będzie tylko z pozoru… Nie można, także zapomnieć że urządzenia te z całą pewnością miałyby wbudowaną możliwość śledzenia, co wiązałoby się, oczywiście z ograniczeniem prywatności człowieka. A Wy, jakie macie zdanie na temat tworzenia cyborgów?

 

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Duch uchwycony w lesie? Zobaczcie nagranie...

pon Sty 25 , 2016
Pod koniec października 2014 roku w internecie pojawił się bardzo ciekawy materiał, przedstawiający rzekomo postać ducha, który pojawia się na chwilę w lesie, obok budki wartowniczej, po czym po chwili jego postać się rozpływa. Z pewnością filmik ten potrafi zrobić niemałe wrażenie, jednak, czy jest prawdziwy? Miejsce ukazane na materiale […]