Tajemnice Ślęży. Czy naprawdę znajduje się tam święty Graal lub wrota do piekieł?

Ślęża to chyba najbardziej tajemnicza góra w Polsce, nazywana potocznie przez niektórych Śląskim Olimpem. Od czasów pojawienia się pierwszych ludzi na tych terenach była otaczana czcią, służyła odprawianiu przeróżnych rytuałów i była, wręcz duchowym centrum tego regionu. Góra ma 718 metrów wysokości bezwzględnej. Od lat krąży wiele teorii na temat tego mistycznego miejsca, legend czy opowiadań, a My dzisiaj pragniemy Wam zaprezentować najciekawsze z nich:

Pierwsza z nich zakłada jakoby Ślęża kryła w sobie Świętego Graala – czyli naczynie z którego Chrystus pił podczas ostatniej wieczerzy. Jak dotąd nie udało się go odnaleźć, ale istnieje spora grupa zapaleńców chcących nadal prowadzić badania archeologiczne w tym kierunku. Istnieje legenda dotycząca tego że Ślęża powstała pprzez walkę aniołów i demnów – Te istoty toczyły kamienną bitwę i zakryłi głazami wrota piekieł. Inne historie mówią ze pod masywem znajduje się skarb. Według mitów miałyby się tam znajdować olbrzymie ilości złota i innych kosztowności ukryte podczas II wojny światowej, zrabowane wcześniej z pobliskiego Wrocławia. Istnieje również teoria, jakoby góra  miała być  wygasłym wulkanem, co mija się z prawdą – Mylący mógł być dla wielu kształt góry!

Wielu z radiestetów, czy jasnowidzów od lat twierdzi, że na Ślęży znajduje się jeden z dwóch największych czakramów w Polsce. W dodatku jest on najsilniejszy i pozytywnie wpływa na rozwój duchowy człowieka oczyszczając i dodając mu energii życiowej. 

Teorie teoriami, ale jak to zwykle bywa we wszystkim jest jakaś cząstka prawdy. Pewnym jest jedynie to, że Ślęża to imponująca, ukazująca swe piękno góra, z którą wiąże się przeogromna ilość opowiadań, legend czy dociekań. Naukowcy potwierdzili, że miejsce to służyło kultowi solarnemu już od epoki brązu, o czym świadczyć mają znajdowane tam liczne artefakty. Ślęża jest górą która w przeszłości była bardzo związana  z kultem bogów  dlatego do dziś osoby zainteresowane religiami przedchrześcijańskimi tu przychodzą by poznawać tajemnice dawnych bogów a nawet się z nimi kontakotować.  

Zapraszamy na nasz kanał na YOUTUBE – Zjawiska Niewyjaśnione Zachęcamy również do subskrypcji kanału oraz lajkowania filmików 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=4dbBk5YSK2w

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment