Tajemnice Ślęży. Czy naprawdę znajduje się tam święty Graal lub wrota do piekieł?

Ślęża to chyba najbardziej tajemnicza góra w Polsce, nazywana potocznie przez niektórych Śląskim Olimpem. Od czasów pojawienia się pierwszych ludzi na tych terenach była otaczana czcią, służyła odprawianiu przeróżnych rytuałów i była, wręcz duchowym centrum tego regionu. Góra ma 718 metrów wysokości bezwzględnej. Od lat krąży wiele teorii na temat tego mistycznego miejsca, legend czy opowiadań, a My dzisiaj pragniemy Wam zaprezentować najciekawsze z nich:

Pierwsza z nich zakłada jakoby Ślęża kryła w sobie Świętego Graala – czyli naczynie z którego Chrystus pił podczas ostatniej wieczerzy. Jak dotąd nie udało się go odnaleźć, ale istnieje spora grupa zapaleńców chcących nadal prowadzić badania archeologiczne w tym kierunku. Druga z teorii zakłada, że pod Ślężą znajdują się legendarne wrota do piekieł, powstałe za sprawą Aniołów, które wtrąciły istoty demoniczne w czeluści i przykryły je masywem górskim. To właśnie, dlatego Ślęża nazywana jest często tzw. Puszką Pandory… Nie brakuje również zwolenników ukrytych skarbów pod całym masywem. Według mitów miałyby się tam znajdować olbrzymie ilości złota i innych kosztowności ukryte podczas II wojny światowej, zrabowane wcześniej z pobliskiego Wrocławia. Istnieje również teoria, jakoby góra  miała być  wygasłym wulkanem, co mija się z prawdą – Mylący mógł być dla wielu kształt góry!

Wielu z radiestetów, czy jasnowidzów od lat twierdzi, że na Ślęży znajduje się jeden z dwóch największych czakramów w Polsce. W dodatku jest on najsilniejszy i pozytywnie wpływa na rozwój duchowy człowieka oczyszczając i dodając mu energii życiowej. Jeden z bardziej kontrowersyjnych mitów zakłada, że cały masyw góry, służył dawniej Kosmitom i statkom UFO jako punkt orientacyjny. Inni ludzie idą w swoich dociekaniach jeszcze dalej twierdząc, że w przeszłości na górze istoty pozaziemskie miały swoje lądowisko.

Teorie teoriami, ale jak to zwykle bywa we wszystkim jest jakaś cząstka prawdy. Pewnym jest jedynie to, że Ślęża to imponująca, ukazująca swe piękno góra, z którą wiąże się przeogromna ilość opowiadań, legend czy dociekań. Naukowcy potwierdzili, że miejsce to służyło kultowi solarnemu już od epoki brązu, o czym świadczyć mają znajdowane tam liczne artefakty. Nie ma się co zastanawiać, najlepiej samemu sprawdzić to przeurocze miejsce, bo nawet jeśli nie odczujemy tam nic paranormalnego to na pewno nie będziemy zawiedzeni przepięknymi widokami roztaczającymi się dookoła…

Zapraszamy na nasz kanał na YOUTUBE – Zjawiska Niewyjaśnione Zachęcamy również do subskrypcji kanału oraz lajkowania filmików 🙂

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.