Dzieci, które zabijają!

Dzieci wydają nam się istotami niezwykle delikatnymi, które nie są jeszcze splamione złem i brutalnością świata, w którym przyszło nam żyć. Dziś chcielibyśmy Wam przedstawiać kilka przypadków, udowadniających, że nawet najbardziej uroczy malec, może okazać się prawdziwym potworem…

12 lutego 1993 chłopiec o imieniu James, wraz ze swoją mamą wybrali się na zakupy do jednego z centrów handlowych w Liverpoolu. Korzystając z nieuwagi kobiety do dziecka podeszła dwójka 10-letnich chłopaków, którzy wyprowadzili chłopczyka powolutku z galerii. To co zdarzyło się potem jest, wręcz niewiarygodne… Młodzieńcy pobili dziecko, po czym położyli je na torach, czekając na nadjeżdżający pociąg. Niestety nie wszystko poszło po ich myśli, bo James próbował uciekać, więc wlali mu niebieską farbę do lewego oka, obrzucali tłuczniem i cegłami, skakali po nim, a także bili go stalowym prętem, a wszystko po to, aby położył się na torach i przejechał po nim pociąg – co zdaniem napastników miało zatuszować ślady. Dzięki nagraniu z monitoringu bez problemu udało się złapać sprawców,a  byli nimi Robert Thompson i Jon Venables. Obydwoje trafili do więzienia, jednak już w 2001 roku je opuścili, a także otrzymali nowe dowody tożsamości. Warto również wspomnieć, że niejaki Jon odsiedział dwa następne wyroki i ma już czwartą tożsamość na swoim koncie.

W kwietniu w 2006 roku w  piwnicy odkryto dwa ciała – jedno mężczyzny Marca Richardsona, natomiast drugie jego żony Debry. Nie był to, jednak koniec śmierci  w tym domu, bo chwilę później na najwyższym piętrze znaleziono martwego ośmioletniego chłopca, imieniem Jakub. W toku śledztwa okazało się, że morderstwo zostało popełnione przez 12-letnią córkę rodziny Richardson i jej 26-letniego chłopaka Jeremy Steinke, który podawał się za wilkołaka i twierdził, że od dawna odczuwa głód krwi. Para tłumaczyła się faktem, że zrobili to ze względu na to, że rodzina nie pozwoliła im się spotykać przez ogromną różnice wieku, jaka ich dzieliła, a także wyjaśnili, że wymyślili cały plan, po obejrzeniu filmu „Urodzeni mordercy”, opowiadającego historie romantycznej miłości przestępców, którzy podróżując  autostradą 666 zabijali napotkane osoby. Dziewczyna została skazana na 10 lat więzienia, natomiast Jeremy otrzymał karę potrójnego dożywocia z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po odsiedzeniu 25 lat za kratkami.

3 listopada 1998 roku w Jacksonville doszło do zaginięcia dziewczynki, imieniem Maddie Clifton. Początkowo o jej porwanie podejrzewano, niejakiego Larrego Grishama, który w przeszłości miał dwie sprawy karne za przestępstwa seksualne, jednak dość szybko okazało się, że nie tylko badanie wariografem całkowicie zaprzecza jego winie, ale także ma on bardzo mocne alibi na ten dzień. Dziecka szukała masa ludzi, rozwieszano ulotki, a nawet wyznaczono nagrodę w wysokości 50000 $, które potem została podwojona, ale niestety nic to nie dało. Dopiero kilka dni później cała sprawa się wyjaśniła, kiedy matka 14-letniego Josha Phillipsa sprzątając jego pokój zauważyła, że jego łóżko wodne przecieka i zainteresowała się tym bliżej. Odnalazła w nim ciało Maddie, po czym wybiegła z domu i złożyła zeznanie na policji. Chłopaka aresztowano jeszcze tego samego dnia w szkole, a w toku śledztwa zeznał, że udusił dziewczynkę kablem telefonicznym, po czym uderzył bejsbolem i dźgnął 11 razy nożem ze strachu przed ojcem, który nie mógł zobaczyć ich razem, bo nie pozwalał pod jego nieobecność wpuszczać kogokolwiek do domu. Przed sądem Josh ze względu na swój wiek uniknął kary śmierci, jednak skazano go na dożywotnie więzienie, bez możliwości zwolnienia.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.