Czy naukowcom udało się odnaleźć ślady życia na Marsie?

Na zdjęciach Marsa naukowcy dopatrzyli się czegoś niezwykłego, co może jasno dowodzić istnienia życia na Czerwonej Planecie. Według ich teorii na fotografiach widzimy skupiska opalu i choć same jego występowanie nie jest niczym szczególnym to naukowcy dopatrzyli się w nim dziwnego, niezrozumiałego kształtu z charakterystycznymi grudkami.

Co ciekawe identyczne znalezisko udało się odnaleźć na pustyni Atakama w północnym Chile, na której panują dość podobne warunki do tych marsjańskich. Ekspertom udało się wtedy ustalić, że niezrozumiały kształt minerału wiązał się z oddziaływaniem mikroorganizmów, więc dlaczego nie miało by być identycznie z opalem z Marsa?

Niestety dopóki coś albo ktoś nie znajdzie się na Czerwonej Planecie, ciężko jest całą sprawę dokładnie zbadać. Kolejna misja  na Marsa ma się odbyć dopiero w 2020 roku, więc na wyjaśnienie musimy jeszcze trochę poczekać.

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Mężczyzna zabity przez spadający METEORYT!

pon Lut 8 , 2016
Spadający meteoryt zabił kierowcę autobusu przemieszczającego się po terenie kampusu prywatnej szkoły inżynierskiej. Świadkowie uznali to za wybuch bomby, ponieważ huk był słyszalny z dużej odległości. Oprócz mężczyzny, który zginął ranne zostały również 3 inne osoby oraz zniszczone samochody w okolicy. Wydarzenie wzbudziło w Indiach strach i przerażenie. Ciekawostką jest fakt, […]