Papież Franciszek obmywa i całuje stopy imigrantom! Wierni nie kryją oburzenia…

W tym roku w Wielki Czwartek Papież Franciszek odprawił liturgię przed ośrodkiem dla uchodźców we włoskim Castelnuovo di Porto. Nawiązując do zachowania Jezusa, który przed Wieczerzom umył stopy swym apostołom. Ojciec Święty obmył i ucałował stopy czterem katolikom z Nigerii, trzem muzułmanom z Syrii, Pakistanu i Mali, trzem prawosławnym koptyjkom z Etiopii, a także jednemu hinduiście.

Oczywiście, jak można było przypuszczać reakcje wiernych po całym wydarzeniu były naprawdę różne. Jedni twierdzą, że Papież chce po prostu pokazać tolerancje wobec innych religii i okazać chrześcijańskie serce, jednak nie brakuje też ludzi, którzy uważają, że swoim zachowaniem Ojciec Święty upokarza swoją osobę i rolę, jaka została mu powierzona. Nie brakuje też masy opinii, dotyczących ukrytych zamiarów imigrantów i odprawiania tzw. szopki, która ma być tylko pożywką dla naiwnych i wierzących w dobroć uchodźców ludzi.

A, Wy co sądzicie? Papież Franciszek prawidłowo postąpił obmywając im stopy, czy raczej nie pochwalacie takiego zachowania?

administrator

3 thoughts on “Papież Franciszek obmywa i całuje stopy imigrantom! Wierni nie kryją oburzenia…

  1. Jezus zrobił to swym wiernym naśladowców. Czy hinduiści lub muzułmanie to osoby ktòre próbują naśladować Jezusa ????

  2. To teraz w ramach pomocy humanitarnej papież niech odda wszystkie bogactwa i posiadłości kościołów dla tych biednych imigrantów 🙂
    Bo nie maja gdzie mieszkać

  3. Wystarczy poczytać Pismo Święte a właściewie fragment o ostatniej wieczerzy i zrozumieć dlaczego papież Franciszek to zrobił i jakie za tym stoją znaki. Dla niewierzących lub mówiących o sobie, że „jestem wierzący ale niepraktykujący” to co zrobił Franciszek to będzie szok, jakieś błazeńswo lub właśnie wywoła kpiny jak w komentarzach powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

7 zwierząt jak z horroru, które żyją pośród nas!

nie Mar 27 , 2016
Dotąd, jeśli chodzi o zwierzęta to zajmowaliśmy się wyłącznie nieodkrytymi, tajemniczymi gatunkami, o których nauka nie słyszała – lub raczej nie chce słyszeć! Tym razem, jednak postanowiliśmy przedstawić Wam zbiór gatunków, których choć istnienie jak najbardziej jest już udowodnione to, jednak ich wygląd karze kojarzyć nam je wyłącznie z postaciami […]