7 zwierząt jak z horroru, które żyją pośród nas!

Dotąd, jeśli chodzi o zwierzęta to zajmowaliśmy się wyłącznie nieodkrytymi, tajemniczymi gatunkami, o których nauka nie słyszała – lub raczej nie chce słyszeć! Tym razem, jednak postanowiliśmy przedstawić Wam zbiór gatunków, których choć istnienie jak najbardziej jest już udowodnione to, jednak ich wygląd karze kojarzyć nam je wyłącznie z postaciami z bajek, czy co gorsza horrorów.

Zdjęcia zwierząt są w nagraniu:

Golec piaskowy – Ten jakże „specyficzny” gryzoń zamieszkuje obszary Ameryki Północnej i z pewnością nie dla wszystkich byłby wymarzonym domowym pieszczochem. Gatunek ten, ze względu na brak pewnego neuroprzekaźnika w skórze nie odczuwa  fizycznego bólu, a dzięki nieznanym dotąd właściwościom jest on najdłużej żyjącym gryzoniem na świecie!

Atheris – to rodzaj gadów z rodziny żmijowatych, żyjący w Afryce. Ludzie cenią tego osobnika ze względu na jakże fantastyczny, a wręcz nawet mistyczny wygląd, przypominający smoka. Gatunek ten co prawda jest jadowity, jednak jak dotąd znany jest jedynie 1 przypadek śmierci w wyniku jego ukąszenia.

 

Zębacz pasiasty – ten gatunek ryby  słonowodnej zamieszkuje tereny północnego Oceanu Atlantyckiego i przyległych mórz (występuje, także w Bałtyku). Często porównywany jest do wilka, ze względu na potężne zęby, które jednakże służą mu głównie do rozłupywania skorup ślimaków, krabów itp. Nie jest to ryba agresywna!

Wenezuelska ćma „pudlowa” – gatunek odkryty dopiero w 2009 roku, cechujący się barwą i owłosieniem, przypominającym pudla. Ćma cieszy się niespotykaną popularnością ze względu na swoją urodę. A Wam, jak się podoba?

 

Rekin goblin – gatunek rekina, odkryty w Japonii, dokładnie w 1898 roku. Ze względu na swoją jakże ponadprzeciętną „urodę” zwierzę to często porównywane jest do goblina lub chochlika. Jest to niezwykle zagadkowa istota, o której naukowcy jak na razie wiedzą bardzo niewiele.

Gwiazdonos amerykański – z pewnością, gdyby nauka nie zdążyła udokumentować istnienia tej istoty wielu z nas uznałoby ją za jakiegoś dziwacznego przebierańca lub nową wersję pokemonów. W rzeczywistości gatunek ten to zwykły ssak, który w roli „łowcy robaków” nie ma sobie równych.

 

Mrówka Panda – w rzeczywistości stworzenie to jest mrówką tylko z nadanego mu przezwiska, bowiem tak naprawdę mamy tu do czynienia z wredną osą, która żyje w Chile i słynie z bolesnych użądleń. Czyż nie jest słodka?

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.