Naukowcy stworzyli ŻUKA CYBORGA!

Naukowcy połączyli żuka z robotem i stworzyli krzyżówkę, która reaguje na komendy marszu lub biegu. Jest to niewątpliwie ogromny przełom w cybernetyce. Odkrycie, oczywiście jak zawsze znalazło zarówno swoich zwolenników, którzy uważają, że cyborgi mogą być przyszłością dla całego świata jak i przeciwników, którzy sądzą, że jest to zabawa w Boga i może przynieść same szkody.

Na Uniwersytecie Technologicznym w Nanyang w Singapurze już dawno podejmowano kroki w tym kierunku. Do nóg owada wszczepiono elektrody, które po stymulacji elektrycznej wprawiają je w ruch.  W przyszłości planują wytworzyć cyborga z chrząszcza, który miałby być mini dronem. Wojsko z pewnością nie pogardziłoby zdalnie sterowanym owadem, którego mogliby użyć choćby do szpiegowania wroga.

A Wy co sądzicie o tego typu postępach naukowo-technologicznych?

 

 

 

administrator

One thought on “Naukowcy stworzyli ŻUKA CYBORGA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

UFO uchwycone nad meczetem! Internauci okrzyknęli je zapowiedzią ISLAMIZACJI EUROPY!

czw Mar 31 , 2016
Wszelkiego rodzaju kontrowersje, dotyczące Islamu, chyba nigdy się nie skończą! Ostatnio w sieci natrafiliśmy na niezwykle zaciętą dyskusję między  zwolennikiem Islamu, który uważa, że wartości głoszone przez jego wyznawców są w pełni pozytywne i nie służą złu, a przeciwnikiem islamizacji Europy. Jednak nie tylko treść tej rozmowy była wciągająca, ale […]