Najbardziej spektakularny CUD!? Mężczyźnie odrosła noga!

Wszystko wydarzyło się w 1640 roku w Hiszpanii a dokładniej w Calandzie. Mężczyźnie Miguelowi Pellicerowi odrosła noga, którą amputowano mu ponad 2 lata wcześniej.  Co najważniejsze dla potwierdzenia tego wydarzenia sporządzono akt notarialny i powołano świadków pod przysięgą i wydarzenie zostało uznane przez Kościół.

Cała historia rozpoczyna się kiedy to młody Miguel rozpoczął pracę i podczas niej doszło do wypadku. Rana była na tyle niebezpieczna, że zdecydowano się na amputację kończyny poniżej kolana. Mężczyzna przez 2,5 roku żył utrzymując się z ofiar ludzi dobrego serca, znany był wszystkim ze swojej drewnianej protezy, która ułatwiała mu przemieszczanie się.

Pewnego dnia Miguel pojawił się w mieszkaniu rodziców, wtedy jeszcze nikt się nie spodziewał że dojdzie do czegoś tak nieprawdopodobnego. Mężczyzna położył się się na łożu z odpietą protezą i po jakimś czasie rodzice ujrzeli u Miguela dwie zdrowe nogi. (Noga, która wcześniej mu amputowali została zutylizowana na pobliskim cmentarzu.) Jak wspominali świadkowie, kończyna wyglądała jak ta stara, posiadała nawet te same blizny sprzed wypadku nabyte w przeszłości. Sam Miguel przyznał, że w czasie kiedy spał przyśniło mu się, że przebywa  w kaplicy Matki Bożej w Saragossie i że smarował sobie nogę olejem z palących się tam lamp.

Całe wydarzenie zostało bardzo szybko dostrzeżone przez okoliczną ludność i rozniosło się z szybkością błyskawicy. Kilka dni później notariusz z Mazaleon przybył i spisał akt notarialny ukazujący i potwierdzający całe zajście. Po dziś dzień można oglądać oryginalnie spisany rękopis w Saragossie.

Sam Kościół rozpoczął badanie całej sprawy i okazało się, że to co wydarzyło się 29 marca 1640 roku poświadcza i potwierdza pod przysięgą aż 24 osoby: 5 lekarzy, w tym chirurg, 5 członków rodziny i sąsiadów, 4 osoby władz lokalnych, 4 osoby duchowne, 6 obcych osób. Cud został uznany przez Kościół 27 kwietnia 1641 roku

A Wy co sądzicie, to co wydarzyło się w tamtym czasie to Boska interwencja, czy może jakiś nieznany światu przypadek medyczny? Jak zawsze czekamy na wasze przemyślenia i komentarze.

Author: administrator

Share This Post On

1 Comment

  1. Oczywiście, że to cud który sprawił Jezus. On może wszystko. Jest Bogiem, który bardzo kocha wszystkich ludzi i chce dla nich wszystkiego co najlepsze…tylko często bywa tak, że ludzie Go nie kochają i nie chcą żyć Jego przykazaniami i dlatego tyle zła na świecie. Kochajcie Pana, a będziecie doświadczać cudów na codzień. Znam to z autopsji. Chwała Panu!!!

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.