Anneliese Michel – dziewczyna, która cierpiała w imię DUSZ POTĘPIONYCH!

Historia Anneliese Michel bez wątpienia wzruszyła, a jednocześnie przeraziła masę ludzi na całym świecie. Owa dziewczyna urodziła się w 1952 roku w Leiblfing i dzięki wychowaniu odznaczała się niezwykłą moralnością i przywiązaniem do wartości chrześcijańskich, takich jak miłość, szacunek, czy czynienie dobra. Anneliese poszła w swojej miłości do człowieka tak daleko, że zapragnęła cierpieć w imię dusz, zamkniętych w czyśćcu, które w  związku ze swoim niegodziwym życiem nie mogły trafić do raju i cieszyć się widokiem samego Boga.

Jej męka rozpoczęła się, kiedy miała 16 lat – To właśnie wtedy zaczęła cierpieć na rzekome ataki epilepsji, a także depresję, która odbierała jej chęć do życia i dalszej walki. Lekarze nie byli wstanie jej pomóc, gdyż wszystkie specyfiki zawiodły, więc zostawili ją samą ze swoim demonem. Niestety to co było w jej ciele dalej postępowało, a z czasem biedna Michel zaczęła widzieć przerażające obrazy. Wizje te objawiały się najmocniej podczas modlitwy, kiedy przerażona dziewczyna chciała uciec od zła, a ono odciągając ją od rozmowy z Bogiem ukazywało jej istoty o wyglądzie demonów, które na okrągło rechotały i wykrzykiwały, że na wieki jest ona potępiona i jej Ojciec nie może jej pomóc. Stan Anneliese stawał się coraz poważniejszy, a zachowanie wprawiało w strach i obrzydzenie – Dziewczyna piła swój własny mocz, jadła pająki i muchy,  potrafiła rzucać ludźmi, a nawet łapała i odgryzała głowy ptakom.

Poza tym praktycznie na okrągło biegała, skakała po ścianach, wykrzykiwała przekleństwa, po czym zamykała się w sobie, jakby na jakiś czas jej duch ulatywał z ciała.  Wykazywała również wstręt do wszystkiego co związane z religią chrześcijańską: Szczególny ból sprawiało jej przełknięcie Komunii, która była dla niej czymś w rodzaju ognia! Dla rodziny prawdziwym szokiem była niechęć kapłanów do przeprowadzenia egzorcyzmu i nakłanianie jej do dalszego podawania leków dziewczynie. Ostatecznie, jednak po około 7 latach zgodzono się na wykonanie rytuału, który odprawiał proboszcz Ernst Alt oraz Arnold Renz. Czas ten był okresem cierpienia, ciemności i działań złych duchów i ostatecznie zakończył się śmiercią dziewczyny 1 lipca 1976 roku.

Część z tych wydarzeń możecie zobaczyć na filmie poniżej. Według późniejszych analiz okazało się, że Michel była opętana przez sześć bytów: Lucyfera, Judasza, Kaina, Nerona, Hitlera i Fleischmanna i każdy z nich przemawiał na materiale wideo. Prokuratura, jednak zlekceważyła nadnaturalne przesłanki, a nawet zeznania świadków, którzy mówili o nienaturalnym głosie umarłej dziewczyny, czy nadludzkiej sile, którą dysponowała. Nawet niemieccy biskupi nie obronili egzorcystów, a nawet jeden z nich wydał oświadczenie, w którym wyznał, że szatan nie istnieje, a opętanie to tylko zwykła choroba psychiczna. Ostatecznie zarówno duchowni jak i rodzice zostali skazani na karę 6 miesięcy więzienia pod zarzutem niedbania o dziecko i zagłodzenia go.

Zupełnym przełomem okazał się dziennik Anneliese, który zawierał jej przemyślenia co do opętania i zła, które jej się przydarzyło. Według książeczki 24 października 1975 roku Bóg objawił się swemu dziecku i rzekł: „Zbawiciel powiedział: Będziesz wiele cierpieć w zastępstwie innych i znosić cierpienia już teraz. Twoje cierpienie, twój smutek i opuszczenie służą mi do tego, by zbawiać dusze”. I dalej: „Moje krzyże są największymi podarunkami. (…) Wszystko jest podarunkiem mojej wielkiej miłości do ciebie”.

Okazało się także, że dziewczyna wyznała, że jej cierpienie jest wynikiem zła kapłanów, którzy nie wierzę w diabła,  a także młodzieży niemieckiej, która czyni zło bez opamiętania. Tylko przeżywając te wszystkie katusze mogła uzdrowić ich dusze i przywrócić im miejsce w Niebie….

 

Author: administrator

Share This Post On

3 komentarze

 1. co za bzdura hehe krzyz byl duzo wczesniej od chcrzesciajanstwa dwa czy judasz byl potepiony wedle nowych testamentow hm nie wiem matka boska heh przecierz nie byla dziewica miala dzieci oprocz jezusa i ostatnie przecierz to jahwe mowilze nie ma do niego innej drogi jak przez syna

  Post a Reply
  • no przecierz he he he mądra istoto „f”. Krzyż wymyślił neandertalczyk składając do kupy dwa patyki i Ty na tym etapie jesteś.
   a :przecież” pisze się przez „ż”

   Post a Reply
 2. Co ty wiesz wierzysz w boga

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.