Zły Święty Mikołaj! Krampus, czyli demon którego możesz spotkać jeśli byłeś niegrzeczny….

Legendarne stwory są istotami, które choć często nas śmieszą to jednak wielu z nas marzy o spotkaniu ich w rzeczywistości! Z tym bytem nie chce się jednak spotkać żadne kochające prezenty dziecko. Mowa bowiem o przerażającym Krampusie, który w austro-bawarskim folklorze utożsamiany jest z zupełnym przeciwnikiem świętego Mikołaja, przynoszącego podarki i kochającego całą młodzież świata. W jego przypadku jest zupełnie odwrotnie…

Ta przedziwna istota wyglądem przypomina demona, rodem z najstraszniejszych horrorów. Posiada czerwone lub czarne owłosienie, długi-szpiczasty język, zamiast nóg ma kopyta, uwiązana jest w łańcuchy, a na jej łbie widnieją rogi. Jego zadaniem jest karanie dzieciaków, które przez miniony rok odznaczały się wyjątkowym okrucieństwem i lenistwem i przez to trafiły na listę niegrzecznych dzieci. Owy stwór używając swoich potężnych pazurów rozszarpuje niekulturalną młodzież, torturują ją używając swojego języka, a także pożera uwalniając biednych rodziców od dziecka, które nie potrafiło okazać szacunku do bezpieczeństwa i ciepła, jakie było mu okazywane.

Krampusnacht, czyli tzw. noc Krampusa obchodzona jest w niektórych częściach Europy, dokładnie w przeddzień Mikołajek, czyli 5 grudnia. Wtedy właśnie młodzi mężczyźni przebierają się za pół-demona pół-kozła i chodzą po domach dzieci, które wedle ich uznania były niegrzeczne i rozdają im w prezencie węgiel. Co ciekawe funkcjonują nawet kartki świąteczne z Krampusem lub wierszyki, w których w słodkim-życzeniowym tonie straszy się biedne dzieciaki, że jeśli będą niegrzeczne przyjdzie do nich demoniczna koza – Nie trzeba, chyba wspominać, że trik ten najczęściej wykorzystują rodzice by straszyć nieposłuszne pociechy!

Początki anty Mikołaja doszukuje się w wierzeniach pogańskich, w tym religii czarownic, w której, jednym z bóstw jest Rogaty Pan, będący małżonkiem  Bogini Magii i Księżyca. Rodzi się on 21 grudnia w święto powrotu Słońca, natomiast umiera i odchodzi do podziemnego świata w święto zmarłych. Łańcuchy, które nosi potwór utożsamia się natomiast z religią chrześcijańską i uwiązaniem diabła łańcuchami. Co sądzicie o postaci Krampusa? A może, jako dziecko spotkaliście go u siebie w domu? 

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Na niebie pojawiło się świetliste UFO?! Nagranie dowodem na istnienie kosmitów?

wt Maj 10 , 2016
Nagrania niezidentyfikowanych obiektów latających to bez wątpienia prawdziwy fenomen sieci. Przede wszystkim wynika to z ludzkiej potrzeby ciekawości i chęci znalezienia kogoś lub czegoś, kto tak jak My również jest istotą myślącą, ale jednocześnie różni się od nas diametralnie. To właśnie, dlatego nagranie, które Wam dziś przedstawimy wywołało taką kontrowersję…. […]