Bzdury i głupoty dla ciemnoty, czyli Teorie Spiskowe! Czy aby na pewno?

Teorie spiskowe są przez wielu ludzi traktowane zwyczajnie jako bezsensowne głupoty, służące jako rozrywka dla bardziej ograniczonych istot od nich samych. Te tzw. inteligentne i oczytane osoby zasłaniają się wiedzą, przekazaną im na studiach, czy różnych szkołach przez jeszcze bardziej genialnych i jeszcze bardziej oczytanych wykładowców, którzy wiedzą wszystko najlepiej. Tym czasem zapominamy, że w większości (a właściwie praktycznie zawsze) osoby te wiedzę tą czerpały  nie z życia, czy sprawdzania wszystkiego samemu, ale właśnie masy ogromnych ksiąg, czy rozmów z ludźmi, którzy również wiedzą coś od kogoś…

Jako normalni, zwykle ludzie nie jesteśmy wstanie sprawdzić jak wygląda Mars, czy Ziemia jest płaska, czy jest kulą, czy na innych planetach istnieje życie? – Nie jesteśmy wstanie sprawdzić tak naprawdę nic, bowiem albo jesteśmy zbyt ograniczeni finansowo, a nawet jeśli już jesteśmy miliarderami to będą nas ograniczać osoby, które raczej  nie bardzo chcą abyśmy dowiedzieli się prawdy o świecie. Żyjemy zamknięci w pewnego rodzaju matrixie, w którym musimy wierzyć naszym bogom, czyli naukowcom, którzy sami wiedzą tyle ile im ktoś zechciał powiedzieć albo ile oni sami chcą nam przekazać. Warto wspomnieć tutaj o sytuacji, dotyczącej przemysłu farmakologicznego, w którym wielcy badacze dalej nie potrafią odkryć lekarstwa na raka, na którego przecież z roku na rok umiera coraz więcej ludzi. Inna sprawa, że przecież gdy na świecie brakuje jednego, silnego leku, który uleczy chorobę zdesperowani ludzie sięgają po miliony innych specyfików, które tylko nieznacznie podwyższą im długość życia, a kosztują niewyobrażalne sumy, dzięki którym dobrzy państwo lekarze, badacze i inne takie żyją sobie na ciepłych posadkach, mając gdzieś przeciętnego obywatela, zarabiającego 1300 zł miesięcznie.

Pisząc artykuły na zjawiskaniewyjasnione.pl często spotykamy się ze słowami bzdura, głupota, czy innymi o troszkę bardziej wulgarnym przesłaniu, których chyba nie ma sensu tutaj powtarzać. Rozumiemy, oczywiście że nie każdy musi we wszystko nam wierzyć, ale należy też pamiętać, że każdy z nas posiada wiedzę, którą przekazał mu inny taki sam omylny człowiek – Nie możemy nic sprawdzić, dotknąć, poczuć. Możemy być cały czas okłamywani i cały czas żyć w swojej ułudzie, jakoby jesteśmy najbardziej rozwiniętym gatunkiem we wszechświecie  – A prawda może być zupełnie inna! Jeśli chcielibyście bardziej zobrazować sobie całą sytuację polecamy obejrzeć niezwykle poruszający, a zarazem ukazany w komediowym klimacie film The Truman Show, opowiadający historię mężczyzny, któremu wydaje się, że prowadzi zupełnie normalne, zwykłe życie – podczas gdy w rzeczywistości jest bohaterem programu telewizyjnego, a wszyscy jego przyjaciele, a nawet rodzina są aktorami. Świetnie zwrócono tam uwagę na wątek ludzi, którzy potajemnie kierują naszym życiem, a także ukazano kilka teorii spiskowych takich jak to, że księżyc jest w rzeczywistości sztuczny, a wiedza i nauka, którą nam wpajają może okazać się zupełna bzdurą.

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.