Wirus Zombie – Jedna z najstraszniejszych chorób świata! Niszczy życie i zabija…

Zombie kojarzą nam się z wytworami z filmów fantastycznych lub horrorów, ale praktycznie nikt nie bierze istnienia ich postaci na poważnie. Czy słusznie? Kto wie – w końcu prawdziwe zombie rzekomo istnieją w religii Voodoo, w której kapłan używając rozmaitych rytuałów ożywia zwłoki zmarłego  by stał się jego niewolnikiem. Zresztą, gdy na całą sprawę zombie spojrzymy trzeźwym okiem również może nam przyjść na myśl, że takie istoty faktycznie mogłyby istnieć – może nie w wyniku paranormalnych mocy, ale raczej dzięki rozwojowi technologii i eksperymentom, które przecież od dawna wykonują rozmaite ośrodki.

Dziś, jednak chcielibyśmy przedstawić Wam przerażającą chorobę, którą niektórzy zwą Walking Corpse Syndrome, lub jeszcze prościej syndromem zombie. Skąd tak dziwna nazwa? A od faktu, że owy wirus zombie sprawia, że danej osobie wydaje się jakby nie żyła, a cały świat w którym uczestniczy to swoisty wymiar zaświatów, który w zależności od wiary, przekonań itp. nazywają niebem, piekłem, Hadesem czy Polami Elizejskimi. Co więcej osobom chorującym na Walking Corpse Syndrome, często wydaje się również, że są pozbawione jakiejś części swojego ciała – mózgu, żołądka, serca, czy czegokolwiek innego. Znanych jest kilka przypadków osób, chorujących na to dziwne zaburzenie m.in. historia pewnej kobiety, która sądziła, że została skazana na wieczne potępienie i w wyniku tego stała się nieśmiertelnym bytem, który nie potrzebuje jeść ani pić. Końca możemy się domyślić… osoba ta po kilku tygodniach zmarła z głodu i niestety nikt nie kwapił się, żeby jej pomóc. Opisywany jest również przypadek mężczyzny, który po wyzdrowieniu został wypisany ze szpitala, jednak jego mózg podpowiedział mu, że tak naprawdę nigdy kliniki nie opuścił i zmarł podczas operacji, a od teraz żyje w piekielnym świecie.

Skąd bierze się ta choroba? Lekarze nie są tego do końca pewni: Mówi się, że jest ona następstwem depresji i schizofrenii, czyli zaburzenia, które powoduje rozmaite wizje i obrazy w głowie chorej osoby. Napotyka się również na informację, jakoby za wirus zombie odpowiedzialne były uszkodzenia w płacie ciemieniowym lub według ekspertów od zjawisk paranormalnych opętania przez demony i klątwy rzucone przez mściwych ludzi. Co do leczenia to najczęściej stosuje się kuracje lekowe z wykorzystaniem środków przeciwdepresyjnych, uspokajających i stabilizujących nastrój – Podobno świetnie sprawdzają się również elektrowstrząsy!  

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.