5 najstraszniejszych demonów których nie chciałbyś spotkać!

Demony to istoty, które kojarzą nam się raczej z wszelkiego rodzaju tandetnymi horrorami, a nie prawdziwym światem i realnym strachem przed śmiercią! Tymczasem okazuje się, że jeszcze całkiem niedawno masa ludzi przypisywała tym bytom niezliczoną ilość przerażających czynów, a nawet posądzała je o utratę bliskich, czy zaginięcia dzieci.

Sukub – ten demon z pewnością jest, jednocześnie marzeniem, ale i koszmarem każdej istoty ludzkiej. Przynosząc człowiekowi wiele uciech cielesnych żywił się jego energią życiową, a w przypadku stosunku z kobietą pozostawiał po sobie dziecko, nazywane Kambionem, które miało być bardziej podatne na podszepty diabła i posiadać niezwykłą moc. Królową wszystkich sukubów była Lilith, która była, także pierwszą kobietą stworzoną przez Boga i pierwotną małżonką Adama, która w przeciwieństwie do Ewy nie powstała z żebra mężczyzny. Lilith była silną i niezależną żeńską istotą, która nie miała zamiaru służyć swojemu mężowi i zbuntowała się przeciwko Bogu. Z Jej związku z Adamem powstały Dżinny, których ukochanym zajęciem na Ziemi było porywanie bezbronnych dzieci. Lilith  w późniejszym czasie stała się kochanką szatana i to podobno Ona pokusiła Ewę do zjedzenia zakazanego owocu!

lewiatan – Ten demon został opisany w Biblii jako wodny stwór, wyglądem przypominający węża z ostrym zębami i ognistym oddechem. Z tym bytem związana jest legenda, dotycząca Papieża, który miał zamknąć węża w krypcie i ogłosić, że ma on zostać wypuszczony gdy nadejdzie dzień ostateczny, zapowiedziany na początek X w: Ostatecznie, jednak demon nie pojawił się na Ziemi, a ludzie tak cieszyli się, że świat się nie skończyła, że wyprawili ogromny bankiet i bawili się długie dni – Tak właśnie powstał Sylwester. Lewiatan według Biblii ma wyjść z ukrycia gdy nadejdzie Apokalipsa i zostać zgładzony przez Boga. Wielu kreacjonistów jest, wręcz przekonanych, że opisanym w Świętej Księdze potworem morskim był dinozaur, którynn być może mieszka gdzieś dalej między nami i tylko czeka na swój czas.

Ammit –  wedle mitologii egipskiej była to potworna istota z głową krokodyla, zadem hipopotama i lwią posturą, która była prawdziwą zmorą i horrorem dla wszystkich zmarłych Egipcjan. Czaiła się, niczym cień przy świętej wadze i czekała, aż test sądu na zmarłym z użyciem piórka prawdy i serca wskaże, że dana osoba była zbyt grzeszna i zasłużyła na karę. Wtedy właśnie wkraczała Ammit, która z radością pożerała serce nieszczęśnika, tym samym skazując go na śmierć. Na szczęście wcale nie łatwo było zostać zgładzonym przez pożeraczkę, bowiem istniała masa zaklęć i sposobów, by przekonać Bogów, że jest się niewinnym. Poza tym sędzia Ozyrys nie należał do wybitnie surowych bogów, więc jeśli ktoś chciał i bardzo Mu zależało mógł się obronić.

Moloch – Bóg fenicki, który według średniowiecznej wiedzy został uznany za demona! Oddawano mu cześć jako postaci byka przez masę tak przerażających i chorych metod, że do tej pory wielu ludzi nie może zrozumieć, jak ktoś mógł być do tego zdolny. Jego ukochanym darem były dzieci, które ubóstwiał dostawać po ówczesnym spotkaniu Ich z ogniem, dlatego też nic dziwnego, że ślady po jego kulcie odnaleziono na cmentarzysku, składającym się z kości nadpalonych dzieci. Moloch aktualnie występuje jako piekielny byt książe piekła, który porywa napotkane dzieci i lubuje się w płaczu matek, które rozpaczają po ich stracie

Baba Jaga – Nie mamy tu na myśli czarownicy z baśni Jaś i Małgosia, ale słowiańskiego demona określanego tym terminem. Baba Jaga miała dwojakie znaczenie, bowiem z jednej strony ukazywano ją jako dobrą istotę, służącą radą i wiedzą dla potrzebujących pomocy osób, ale także jako przerażający byt, czający się na przechodniów, który dusił ludzi swoimi obwisłymi piersiami. Baba Jaga słynęła, także ze swojego zamiłowania do zjadania dzieci.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.