Dziś warto spojrzeć w niebo! Czeka Nas bowiem noc spadających gwiazd….

Różnego rodzaju wydarzenia astronomiczne od wieków fascynowały ludzi i według wielu przekonań były zapowiedzią ważnych okresów w losach świata. Jedni wiązali je z nadchodzącym końcem świata i ludzkości, inni z narodzinami samego Mesjasza, a jeszcze inni wejściem Ziemi w zupełnie nową erę. Tym razem również czeka nas bardzo ciekawe, a jednocześnie zjawiskowe wydarzenie, a mianowicie deszcz meteorytów Perseidów, których jedna z  największych aktywności czeka nas z 11 na 12 sierpnia, a także z 12 na 13 sierpnia.

Jeśli chodzi o porę, gdy zwiększa się prawdopodobieństwo zobaczeniu roju spadających meteorytów to dziś najlepiej robić to nocą około godziny drugiej, natomiast jutro w porze popołudniowej i wieczornej, czyli około godziny 16:30 do 23:00. Co prawda, jeśli chodzi o Perseidy to ich aktywność trwa już od 17 lipca, jednak w tych dniach będzie ona szczególnie nasilona, więc warto podziwiać to piękne zjawisko. Oczywiście jak można łatwo przypuszczać obserwacja tych meteorytów nie będzie zbyt łatwa w mieście, więc najlepiej wybrać się do jakiejś mniejszej miejscowości lub najlepiej na wieś, gdzie w spokoju i w najlepszej widoczności będzie można podziwiać całe przedstawienie.

Niestety, sądząc po najnowszych wpisach internautów pogoda nie za bardzo dopisuje i ciężko będzie coś zobaczyć, ale kto wie? A, Wy będziecie podziwiać deszcz meteorytów, czy jednak nie jesteście fanami takich zjawisk?

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Ognista tęcza ukazała się na niebie w Polsce!

pon Sie 15 , 2016
Do obserwacji pięknego zjawiska, zwanego jako łuk okołohoryzontalny (lub po prostu ognista tęcza) doszło 1 lipca nad Rybnikiem! To właśnie tam na niebie zupełnie niespodziewanie pojawiły się przepiękne kolorowe barwy, przypominające zwykłą tęczę, jednak ukazaną w formie chmurnych obłoków, przywodzących na myśl ogniste płomienie, lewitujące nad miastem. Zjawisko łuku okołohoryzontalnego […]