Dziś warto spojrzeć w niebo! Czeka Nas bowiem noc spadających gwiazd….

Różnego rodzaju wydarzenia astronomiczne od wieków fascynowały ludzi i według wielu przekonań były zapowiedzią ważnych okresów w losach świata. Jedni wiązali je z nadchodzącym końcem świata i ludzkości, inni z narodzinami samego Mesjasza, a jeszcze inni wejściem Ziemi w zupełnie nową erę. Tym razem również czeka nas bardzo ciekawe, a jednocześnie zjawiskowe wydarzenie, a mianowicie deszcz meteorytów Perseidów, których jedna z  największych aktywności czeka nas z 11 na 12 sierpnia, a także z 12 na 13 sierpnia.

Jeśli chodzi o porę, gdy zwiększa się prawdopodobieństwo zobaczeniu roju spadających meteorytów to dziś najlepiej robić to nocą około godziny drugiej, natomiast jutro w porze popołudniowej i wieczornej, czyli około godziny 16:30 do 23:00. Co prawda, jeśli chodzi o Perseidy to ich aktywność trwa już od 17 lipca, jednak w tych dniach będzie ona szczególnie nasilona, więc warto podziwiać to piękne zjawisko. Oczywiście jak można łatwo przypuszczać obserwacja tych meteorytów nie będzie zbyt łatwa w mieście, więc najlepiej wybrać się do jakiejś mniejszej miejscowości lub najlepiej na wieś, gdzie w spokoju i w najlepszej widoczności będzie można podziwiać całe przedstawienie.

Niestety, sądząc po najnowszych wpisach internautów pogoda nie za bardzo dopisuje i ciężko będzie coś zobaczyć, ale kto wie? A, Wy będziecie podziwiać deszcz meteorytów, czy jednak nie jesteście fanami takich zjawisk?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.