Asteroida przeleciała niebezpiecznie blisko Ziemi kilka dni temu! Naukowcy wykryli ją zbyt późno…

Wizja zagrożeń z kosmosu jest bez wątpienia, jedną z najbardziej przerażających, a zarazem nieuniknionych tragedii, która bardzo możliwe może się już niedługo zdarzyć. Dotąd nasze wszelkie nadzieje na ratunek pokładaliśmy w nauce i badaczach, jednak sytuacja która wydarzyła się 27 sierpnia 2016 roku może świadczyć, że są to bardzo złudne przypuszczenia.

Wszystko w związku z asteroidą, mierzącą około 40 m średnicy, która przeleciała niebezpiecznie blisko Ziemi tego dnia i została wychwycona przez naukowców dosłownie na kilka godzin przed bliskim spotkaniem z naszą Planetą. Obiekt minął Ziemię w odległości 84 480 km od powierzchni, co może budzić niemały strach.

W związku z informacją, która obiegła media: Ludzie zaczęli się zastanawiać, czy naukowcy w ogóle są przygotowani na zagrożenie, które może na nas spaść w każdej chwili i czy w ogóle zdążą je odpowiednio szybko zauważyć?

Kto wie, czy nie będzie tak, że zniszczenie i śmierć zaskoczy nas w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy każdy z nas będzie pochłonięty swoim życiem i nie będzie oczekiwał żadnej katastrofy…? A, Wy jak sądzicie – Czy lepiej jest odpowiednio szybko wiedzieć o nadchodzącej zagładzie, czy jednak lepiej zupełnie nie zdawać sobie z niej sprawy i umrzeć z zaskoczenia?

administrator

One thought on “Asteroida przeleciała niebezpiecznie blisko Ziemi kilka dni temu! Naukowcy wykryli ją zbyt późno…

  1. Obserwacje radarowe umozliwiaja badaczom uzyskanie dokladniejszych pomiarow asteroid, ktore znajduja sie niebezpiecznie blisko Ziemi. Dzieki temu mozna stworzyc modele trojwymiarowe tych obiektow i ocenic ich trajektorie lotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Czy wiara w Boga została obalona? Naukowiec przedstawia szokujące nagranie!

sob Wrz 10 , 2016
Kontrowersje, związane z walką zwolenników kreacjonizmu i entuzjastów ewolucji trwają już od długiego czasu i raczej żadna ze stron nie ma zamiaru odpuścić. Co więcej czytając wszelkiego rodzaju fora na temat powstania gatunków można odnieść wrażenie, że internauci mogą się za chwilę pozabijać, byleby tylko przekonać drugą osobę, że jej poglądy […]