Asteroida przeleciała niebezpiecznie blisko Ziemi kilka dni temu! Naukowcy wykryli ją zbyt późno…

Wizja zagrożeń z kosmosu jest bez wątpienia, jedną z najbardziej przerażających, a zarazem nieuniknionych tragedii, która bardzo możliwe może się już niedługo zdarzyć. Dotąd nasze wszelkie nadzieje na ratunek pokładaliśmy w nauce i badaczach, jednak sytuacja która wydarzyła się 27 sierpnia 2016 roku może świadczyć, że są to bardzo złudne przypuszczenia.

Wszystko w związku z asteroidą, mierzącą około 40 m średnicy, która przeleciała niebezpiecznie blisko Ziemi tego dnia i została wychwycona przez naukowców dosłownie na kilka godzin przed bliskim spotkaniem z naszą Planetą. Obiekt minął Ziemię w odległości 84 480 km od powierzchni, co może budzić niemały strach.

W związku z informacją, która obiegła media: Ludzie zaczęli się zastanawiać, czy naukowcy w ogóle są przygotowani na zagrożenie, które może na nas spaść w każdej chwili i czy w ogóle zdążą je odpowiednio szybko zauważyć?

Kto wie, czy nie będzie tak, że zniszczenie i śmierć zaskoczy nas w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy każdy z nas będzie pochłonięty swoim życiem i nie będzie oczekiwał żadnej katastrofy…? A, Wy jak sądzicie – Czy lepiej jest odpowiednio szybko wiedzieć o nadchodzącej zagładzie, czy jednak lepiej zupełnie nie zdawać sobie z niej sprawy i umrzeć z zaskoczenia?

Author: administrator

Share This Post On

1 Comment

  1. Obserwacje radarowe umozliwiaja badaczom uzyskanie dokladniejszych pomiarow asteroid, ktore znajduja sie niebezpiecznie blisko Ziemi. Dzieki temu mozna stworzyc modele trojwymiarowe tych obiektow i ocenic ich trajektorie lotu.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.