Czy wiara w Boga została obalona? Naukowiec przedstawia szokujące nagranie!

Kontrowersje, związane z walką zwolenników kreacjonizmu i entuzjastów ewolucji trwają już od długiego czasu i raczej żadna ze stron nie ma zamiaru odpuścić. Co więcej czytając wszelkiego rodzaju fora na temat powstania gatunków można odnieść wrażenie, że internauci mogą się za chwilę pozabijać, byleby tylko przekonać drugą osobę, że jej poglądy są słuszne i jedyne, które warto uznać za prawdziwe.

Zwolennicy ewolucji zarzucają kreacjonistom fanatyzm i zapatrzenie w Biblię, natomiast sympatycy kreacjonizmu ślepą wiarę w naukę, która przecież i tak co chwile zmienia swoje tezy…  Nie ważne zresztą po której kto jest stronie, bowiem i tak pewnie jeszcze przez wiele lat wszystko pozostanie w sferze wiary i prywatnych poglądów. Nie wszyscy, jednak uważają podobnie, bowiem według masy opinii ewolucje w przeciwieństwie do wiary w bogów da się uchwycić i  faktycznie pokazać, że przejawia się ona wśród nas każdego dnia.

Ma tego dowodzić nagranie, które ukazuje mikroby, które ze względu na obecność antybiotyku nie będą mogły wyrosnąć. Materiał przedstawia, jednak jak bakterie uzyskują odporność na specyfik, dzięki czemu zyskują nowe możliwości i mogą bez przeszkód się rozwijać, nawet pomimo trudnych dla nich warunków.

A, Wy co sądzicie o przedstawionym materiale? Po której stronie stoicie w większym stopniu: Powstaniu człowieka na drodze ewolucji, czy może, jednak stworzenie go przez Boga lub bogów?

 

Author: administrator

Share This Post On

3 komentarze

  1. to oczywiste że każde stworzenie na ziemi dostosowuje się do panujących czyników zewnętrznych ale w jaki sposób ma to obalić istnienie boga?Jeśli wszystko jest stwórcą i wszystko jest nim czyli inteligentną formą energii to jej to jej przemiana czytaj ,,ewolucja,dostosowanie,,także zawierać się w nim będzie.Dokładnie w taki sam sposób jak dzieje się to od zawsze tylko poznajemy jak a skoro potrafimy to opisać to już nie stwórca to stworzył bo to przecież nie magia tylko nauka,a Bóg to magia i dziadek z białą brodą:). Po za tym naukowcy z dziedziny fizyki kwantowej także coraz częściej odwołują się do istnienia stwórcy.Badając zachowania kwarków coraz trudniej im myśleć o otaczającej nas rzeczywistości jako zbiegowi fortunnych przypadków.Ponieważ na poziomie kwantowym wszystko zachodzi zbyt precyzyjnie.Co z tego w tym sporze nigdy nie chodziło o racjonalne argumenty gdyż żadna racjonalna osoba nie brała by udziału w takim sporze z prostej przyczyny nie posiadamy danych aby obalić na razie bezsprzecznie teorie którejś ze stron,Tu od zawsze chodziło o naszą wiarę i przekonania które są dla każdego z nas osobiście najlepsze.

    Post a Reply
  2. Nie mylmy wiary z nauką. Nie będzie nigdy tzw „namacalnego dowodu na istnienie Boga”, ale też nie będzie dowodu na Jego nie istnienie. Po co więc zaprzątać ludziom głowę takimi wyborami. Jest to bez sensu

    Post a Reply
  3. Ewolucja, rozpatrywana w sposób matematyczny, jest nie do obrony. Choćby takie skrzydła- początkowe wyrostki nie dają pożytków, więc zgodnie z prawami ewolucji powinny zanikać a nie wykształcać się coraz bardziej. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie np technikę rozrodu, bo przecież gdy nie jest to skończona procedura- brak następców…Logicznym wydaje się więc, że wszelkie te procesy mogą zachodzić i rozwijać się, jeśli wcześniej na podobieństwo programu komputerowego zostają one wstępnie zaprogramowane i takie np DNA jest pierwotne, a nie, że ono powstało w procesie ewolucji.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.