Kontrowersyjna księga zdradza kto jest antychrystem? Te wizje szokują…

Antychryst jest bez wątpienia, jedną z najbardziej zagadkowych postaci Biblii, która wzbudza przerażenie. Istota ta według chrześcijańskiej księgi ma być bytem, który zstąpi na świat i zwiedzie wielu udając dobroć i miłość. Niestety jego jedynym celem będzie stworzenie na Ziemi prawdziwego królestwa diabła pełnego chaosu, nienawiści i zła. Ludzie już od lat próbują odgadnąć tożsamość bestii – Nazywano już antychrystem takie postacie jak Barack Obama, papież Franciszek, Hitler, a tymczasem jedna z tajemniczych ksiąg zdradza dokładnie, kim jest antychryst!

Mowa o niezwykle cenionej księdze Prawa (Liber AL vel Legis), której historia powstania pełna jest dramatów, mroku i magii. Księga powstała dokładnie 8,9 i 10 kwietnia 1904 roku w Kairze i została napisana przez  Aleistera Crowleya, który należy z pewnością do najbardziej tajemniczych i dla wielu pewnie przerażających czarowników świata.

Wszystko w związku z jego bardzo burzliwym życiem, które obfitowało w masę miłosnych doświadczeń, a także posiadanie przez niego niezwykłych mocy takich jak przywoływanie istot z innych wymiarów, stawanie się niewidzialnym, czy rzucanie potężnych klątw. Nie są to, jednak cechy które najbardziej potrafią przyprawić o dreszcze, bowiem najstraszniejszy jest fakt, który pewnego dnia wyjawiła mu  pewna niezwykła istota wysłana przez Egipskich bogów – znana jako Aiwass!

Wszystko rozpoczęło się od żony Crowleya Rose, której pewnego dnia mężczyzna chciał przedstawić twarzą w twarz jak wyglądają legendarne duchy powietrza – istoty te nie stawiły się na wezwanie – zamiast tego Rose zapadła w dziwny rodzaj transu, który mężczyzna próbował przerwać swoją magią. Nie udało mu się to, jednak zdołał ustalić, że jakiś dziwny byt wstąpił w ciało Rose i ku jego własnemu zdumieniu okazał się nim bóg śmierci i Odrodzenia  Ozyrys, który przekazał mu, że nadchodzi równonoc dla bogów. Co więcej niedługo potem w domu Crowleya ukazała się zagadkowa istota, która określiła się jako Aiwass i miała był posłańcem Egipskich bóstw.

To z jej pomocą czarownik stworzył Księgę Prawa, która przedstawiała rozdziały, których autorami są bogowie  Nuit z której wyłania się świat, Hadita, który przedstawia świadomość  i Ra-Hoor-Khuit, który jest ich zjednoczeniem. Księga opisuje wielki kres monoteizmu i nadejście ery boga nieba Horusa, która sprawi, że każdy człowiek stanie się gwiazdą i będzie działał zgodnie ze swoją wolą. Co więcej era ta zniszczy nasz poukładany świat, daleki od natury i hamujący nasze pragnienia, a także sprawi, że podziały na rolę męskie i żeńskie znikną  i staniemy się androgeniczni, dzięki czemu będziemy mogli naprawdę odkryć swoją duszę i postępować w pełni zgodnie z nią.

Niektórzy badacze są wręcz przekonani, że ta przepowiednia zaczyna się powoli spełniać – jednak w bardziej symbolicznym znaczeniu, bowiem zanikają różnice między płciami, a ludzie zaczynają odkrywać się na nowo. Według księgi Crowley miał wtedy stać się bestią 666 (antychrystem), czyli istotą która miała przynieść koniec chrześcijaństwu i zmienić świat na wieki. O czym świadczył fragment Księga ta będzie przekładana na wszelkie języki, jednak zawsze z oryginałem w piśmie Bestii, gdyż w przypadkowym wymiarze liter, wszelkiej ich naturalności ukryte są zagadki, których sama  Bestia nie potrafi przeniknąć. Nie znaczy to, jednak że Crowley łatwo pogodził się ze swoim przeznaczeniem, bowiem w związku z trudnym dzieciństwem, które spędził w religijnej szkole, w której panowały okrutne kary czuł niechęć do chrześcijaństwa i zupełnie nie chciał brać udziału z czymś, co miało z nim choć najmniejsze powiązanie.

Inni natomiast twierdzą, że Crowley sam okrzyknął się Bestią, bowiem kochał podawać swoje tezy w bardzo kontrowersyjnej, wzbudzającej przerażenie formie.Ostatecznie książki czarownika jak i jego niezwykłe magiczne nauki obdarowały powołaniem wielu przyszłych magów, więc z pewnością w dużym stopniu Aleister spełnił swoje przeznaczenie jako  przeciwnika chrześcijaństwa. Główne zasady Księgi prawa wbrew wszelkim pozorom dalekie są od satanizmu bowiem nigdy nie padało tam stwierdzenie, że należy czcić przeciwnika Boga – co więcej sam Crowley nie wierzył nawet w diabła. Przeciwnie dzieło czarownika mówiło często o miłości, radości, a przede wszystkim wypełnianiu swojej woli – nawet jeśli jakiś Bóg miałby nas odrzucić.

 

Author: administrator

Share This Post On

2 komentarze

  1. Ozyrys ??? To przecierz mógł byc szatan który przybrał postać Ozyrysa . Nie radze wierzyć w żadne księgi oprócz Pisma Świętego !!!

    Post a Reply
    • A jeżeli maryja jest objawiającym się szatanem? Może zrób sobie wake-up i się obudź człowieku i ufaj przed wszystkim sobie a nie pismom i nawiedzeniom wszelkim, łącznie z maryjnymi

      Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.