Cud? Ciało Dashi-Dorzho Itigilov nie ulega rozkładowi po niemal 100 latach?

Dashi-Dorzho Itigilov był nauczycielem, który poświęcił swoje życie nie tylko otwieraniem ludzi na wiedzę buddyjską, ale przede wszystkim działalności charytatywnej i pomaganiem armii w okresie I wojny światowej w postaci dostarczenia leków i budowania szpitali! Życie duchownego było bez wątpienia niezwykłe, jednak najbardziej niesamowita była jego śmierć: W 1927 roku mężczyzna mając 75 lat zupełnie bez powodu poprosił resztę mnichów, by razem z nim odmówili pożegnalną modlitwę. Co więcej po całej ceremonii poprosił, by zamknięto go w skrzyni i otworzono ją dopiero 25, 50 i 75 lat po jego śmierci!

Zgodnie z ostatnią wolą nauczyciela sarkofag otworzono trzy razy i co najbardziej niesamowite za każdym razem twierdzono, że ciało było zupełnie nietknięte przez normalny rozkład. Z chwilą wypełnienia woli zmarłego mnisi stwierdzili, że najlepszym pomysłem będzie nie ponowne pochowanie ciała, ale umieszczenie go w szklanym sarkofagu i obsadzenie go tak, by ludzie mogli go zobaczyć i sami się przekonać, jaki stał się cud – Niestety zakazano wykonywania zdjęć, czy filmów, bowiem ma to przeczyć buddyjskim tradycjom.

Fotografie zostały, jednak wykonane na potrzeby specjalnych badań w 2002 roku,  których ostateczny wynik wyszedł wręcz szokująco! Nie często bowiem naukowcy przyznają się, że czegoś zupełnie nie wiedzą – Tak jak właśnie w tym przypadku. Pobrano od zmarłego próbki paznokci i włosów i po zakończeniu wszelkich obserwacji stwierdzono, że tkanki nauczyciela duchowego są identyczne jak te które posiadają normalni, zdrowi i co najważniejsze żywi ludzie!

Do tego wszystkiego ciało nadal zachowuje ciepło, a nawet po przekłuciu go krwawi.Podobnie jest ze stawami, które dalej zachowały elastyczność.Nie zostało także poddane procesom balsamowania ani mumifikacji. Do tego wszystkiego doszła pozycja mnicha, w której osoba zmarła zwyczajnie nie byłaby wstanie wytrzymać ze względu na rozkładające się tkanki.  Czyżby Dashi-Dorzho Itigilov, dalej żył a jego niezwykłe zdolności sprawiły, że wszedł w pewien rodzaj hibernacji, który trwa już prawie 100 lat!

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Na morzu ukazał się dziwny obiekt!? Ufo, Arka Noego czy statek widmo?

pon Paź 10 , 2016
Teorie o równoległych światach nie są wbrew pozorom tak bardzo fantastyczne jak się wydaje. Wręcz przeciwnie nie tylko wiele osób w to wierzy, ale nawet niektórzy naukowcy przedstawiają ku temu dowody m.in. doktor Ranga-Ram Chary, który przekonuje, że punkty ukazane na mapach promieniowania pochodzącego z początku wszechświata są w rzeczywistości śladem z […]