Recenzja książki: Thorsten Havener – “Co inni myślą o Tobie. Bez słów. Bez kłamstw”

Wychodzimy z założenia, że to słowa są czynnikiem przez który komunikujemy się ze społeczeństwem i nawiązujemy wszelkie relacje. Tymczasem wystarczy przypomnieć sobie chwile gdy np. próbowaliśmy złapać kontakt z nieznaną osobą: Nigdy z nią nie rozmawialiśmy, nic o niej nie wiemy, więc skąd możemy mieć pewność, że ona równie pragnie naszego towarzystwa? Oczywiście głównym środkiem komunikacji są wtedy gesty i znaki przez które osoba ukazuje nam, że ma ochotę na rozmowę. O tym wszystkim i jeszcze więcej możemy przeczytać w książkę Thorstena Havenera pt. Co inni myślą o Tobie. Bez słów. Bez kłamstw.

Choć niewątpliwie sposób rozmowy z pewnością wpływa na tzw. pierwsze wrażenie to, jednak równie ważne są wszelkie inne czynniki przez które przedstawiamy się nowo poznanej osobie. Do tej kategorii należy choćby ubiór, postawa naszego ciała, gestykulacja, użyte perfumy, zarost: Praktycznie wszystko!

Autor przywołuje w książce wszelkie sytuacje w których najbardziej potrzebujemy zrozumieć, co inne osoby o nas myślą i jak powinnyśmy się przy nich zachowywać – stąd właśnie porady miłosne i właściwe sposoby rozmowy, mające sprawić że nasza druga połówka nie będzie mogła nam się oprzeć, zasady rozmów kwalifikacyjnych i zdobycia dobrej posady, metody stworzenia zgodnego małżeństwa i w końcu ujarzmienia dzieci, a nawet sprawienie, by zrobiły to, czego od nich wymagamy.

Co więcej odnajdziemy tu, także niezwykle wartościową listę gestów, których pod żadnych pozorem nigdy nie wolno nam używać, a także coś co dla każdego współczesnego człowieka będzie prawdziwym diamentem: Zasady wykonywania fotografii, która ma być potem zdjęciem profilowym na naszym fb. Mamy tam podzielone wszelkie elementy naszej twarzy i to jak powinny one wyglądać, by zrobić wrażenie na osobie, która będzie oglądać nasze fotografie. Dowiemy się, także z kim lub z czym warto wykonać zdjęcie, bo zdobyć większą popularność…

Podsumowując: Co inni myślą o Tobie to bardzo interesujący poradnik, który pozwoli nam nareszcie zrozumieć, jaki stosunek ma do nas dana osoba i czy faktycznie czuje do nas sympatię. Co więcej poznamy techniki zrobienia dobrego pierwszego wrażenie, które jest głównym gwarantem sukcesu.

Książkę można nabyć tu: talizman.pl  Co inni myślą o Tobie. Bez słów. Bez kłamstw.

Wydawnictwo (Studio) Astropsychologii 

 

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment