Nagrano niezwykłe moce szamana!? Mężczyzna lewituje nad kręgiem ognia…

Pogłoski o niezwykłych zdolnościach szamanów są często tematem plotek i sensacji! Według wielu wierzeń szamanem nie można się stać, ale trzeba się nim urodzić. O rozpoznaniu kandydata na szamana ma decydować tzw. choroba inicjacyjna,która objawia się mękami duchów, które sprawdzają daną osobę, która następne ma przejść pełną inicjację polegającą na często bardzo krwawym rytuale, który ma pozwolić symbolicznie odrodzić się przyszłemu szamanowi!

Szamani w swojej działalności posługują się stanem transu, dzięki czemu wchodzą na tereny duchowe niedostępne dla zwykłego człowieka, by zobaczyć jego energię, a także go uzdrowić. I choć niewielu ludzi bierze ich zdolności na poważnie to faktem jest, że coraz więcej słyszy się o piosenkarzach, czy aktorach, którzy z desperacji przed niemożliwością wyleczenia przez medycyne konwencjonalną szukają pomocy u szamanów i faktycznie często ją otrzymują. Dość podobnie jest z podróżnikami, którzy dotarli do miejsc, gdzie szamanizm pierwotny dalej jest praktykowany i rzeczywiście opowiadają o niezwykłych mocach, jakimi posługują się uzdrowiciele.

Jedna z takich osób wykonała nawet nagranie, które pokazuje jak szaman unosi się na dość sporą wysokość  nad ognistym kręgiem. Co sądzicie o filmie? Sztuczka, a może prawda?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.