10 sposobów na kontrolowanie snów! Spełnij każde marzenie i fantazje…

Sny są bez wątpienia, jedną z najbardziej fascynujących części życia. To w końcu dzięki nim doświadczamy rzeczy, które często nie są możliwe w rzeczywistym świecie jak latanie, czy teleportacja. Co więcej pozwalają nam one rozładować napięcie, które zgromadziło się w nas w ciągu dnia, a także przeżywać przygody i spełniać marzenia. Ogromną wadą snów jest, jednak fakt, że to nie My je kontrolujemy, a pojawiają się one spontanicznie czasami w formie, której byśmy sobie życzyli, a czasami wręcz przeciwnie. Czy, jednak możemy przejąć władzę nad naszym światem snu i sprawiać, by śniło nam się to, czego pragniemy. Oczywiście i są na to nawet sprawdzone sposoby.

1.  Pierwszą rzeczą bez której zupełnie nie można zacząć wpływać na swoje sny jest nauczenie się ich zapamiętywania i interpretacji. Musimy otworzyć się na świat marzeń i przestać traktować sny jako coś  mało ważnego i coś gorszego od realnego życia. Skupmy się na nich, stwórzmy nasz własny zeszyt snów, w którym każdego dnia po przebudzeniu będziemy zapisywać krok po kroku wydarzenia z naszych marzeń sennych. Co więcej, ponieważ interpretacja snów zawsze zależy od danej osoby musimy zastanowić się, co według nas oznaczał nasz sen. Załóżmy, że śnił nam się nam się potwór z czego jasno wynika, że bardzo możliwe, że aktualnie preżywamy jakiś trudny i bardzo stresujący okres w naszym życiu: Zastanówmy się, więc co czuliśmy w czasie marzenia, jak wyglądał napastnik, czego od nas chciał. To wszystko pozwoli nam zinterpetować nasz sen i zrozumieć jakie wydarzenie przedstawia z naszego życia.

2  . Świetnym pomysłem jest także poświęcenie choć odrobiny czasu w ciągu dnia by poddać się światu fantazji i wyobrażać sobie sen, który chcemy by nam się przyśnił. Wystarczy choć 30 sekund takich przemyśleń raz na 2 godziny, by nasze życzenie dotarło do naszej podświadomości i przyniosło nam to, czego tak bardzo pragniemy. Warto także przed samym snem wyobrażać sobie wszystkie wydarzenia, miejsca, czy uczucia, które pragniemy osiągnąć dzisiejszej nocy.

3  . Idealnym sposobem osiągnięcia wymarzonego snu jest tzw. teleportacja półświadoma. Polega ona na zwyczajnym położeniu się jak zwykle spać i czuwaniu – tzn. oczekiwaniu tak długo, aż staniemy na często przerażającej granicy snu i jawy. Pamiętajmy by leżeć na plecach! Ten stan często szokuje, bowiem pomimo faktu, że jeszcze nie do końca śpimy i wydaje nam się, że jesteśmy w pełni świadomi to, jednak ukazują się nam nierealne zjawiska jak krzyki nieznanego pochodzenia, demoniczne stwory,  czy wiele innych niezwykłych rzeczy. Najważniejszą sprawą jest by w chwili, gdy czujemy, że stan granicy między snem, a jawom nadchodzi szybko wyobrazić sobie to, co chcemy by nam się przyśniło przez co po prostu przeniesiemy się do świata, którego pragniemy.

4. Bardzo dobrym pomysłem jest także nagranie wymarzonego snu. By to uczynić wystarczy nam dyktafon, który znajduje się w prawie każdym telefonie komórkowym. Po prostu starajmy się mówić tajemniczym, magicznym głosem i opowiedzieć o tym, co pragniemy by nam się przyśniło. Dla przykładu: śnię o ogromnym oceanie, pełnym świetlistej energii, który pełny jest bajkowych istot jak syreny, czy nimfy, które będą dla mnie życzliwe i pokażą mi jak wygląda życie  w ich podwodnym królestwie. Takie nagranie naszego snu puśćmy sobie, gdy będziemy się kładli spać i zaśnijmy przy nim, by następnie przenieść się do miejsca lub czasu, który sobie wymarzyliśmy.

5. By przywołać sen, którego bardzo pragniemy warto czasami wykorzystać wodze fantazji i  stworzyć naszą własną świątynię snów. Taką świątynią powinno być miejsce lub miejsca, w których najczęściej przebywamy w ciągu dnia i oczywiście śpimy. Powieśmy na ścianach wszystko co przedstawia to, co pragniemy by nam się przyśniło – obrazki, ukazujące fantastyczne istoty, które chcemy ujrzeć, fotografie miejsc, które chcemy zobaczyć (nie musimy się tu ograniczać wyłącznie do naszej planety). I w tym miejscu warto wspomnieć, że jeśli interesują nas kosmiczne podróże warto wykorzystać np. zdjęcia księżyca, które szczególnie nas fascynują, obrazy Słońca, fotografie gwiazd itp.

6. Niezwykle pomocne w przywołaniu naszych snów są także afirmacje. Możemy je powtarzać w ciągu dnia, ale bardzo dobrym sposobem i jeszcze bardziej rozbudzającym wyobraźnie jest zapisanie na karteczce naszego marzenia – oczywiście w czasie teraźniejszym, gdyż to właśnie ta forma najlepiej przemawia do naszej podświadomości. Napiszmy: Teraz śni mi się lub  Śnię o. I do takiego stwierdzenia dodajmy po prostu to, co pragniemy by nam się przyśniło np. Teraz śni mi się świat pełen dinozaurów i wielkich potworów z mitycznych legend. Następnie taką karteczkę złóżmy na kilka części i spalmy w ogniu świecy.

7  Niezwykle pomocne w sprawieniu by śniło nam się to, czego pragniemy są również zioła, których właściwości doskonale nas relaksują i wpływają korzystnie na prace z podświadomością. Możemy je pić w formie naparów, czyli po prostu przed snem jedna do dwóch szklanek lub też np. stworzyć specjalną poduszkę, w której zaszyjemy roślinę i w czasie snu będziemy wdychać jej niezwykły zapach. Zioła są oczywiście środkiem wspomagającym i mogą przyśpieszyć działanie, ale bez włączenia przynajmniej delikatnego wizualizowania naszego snu nic nam z tego nie wyjdzie. Do ziół, które pomogą nam przywołać upragnione marzenia senne należą: chmiel, rozmaryn, czy tymianek.

8 Medytacja to kolejny świetny sposób na kontrolę snów, a także relaks i naukę cierpliwości. By przystąpić do pracy wystarczy w pozycji siedzącej lub leżącej zamknąć oczy i starać się oddychać w równym tempie. Możemy oczywiście w tym celu wykorzystać wspomagająco ulubione kadzidło, czy też kojącą muzykę – oczywiście bez słów, by nic nas nie rozpraszało. Następnie gdy poczujemy już się zrelaksowani przenieśmy się do miejsca, które chcemy wyśnić. Poczujmy jego specyficzny zapach, posłuchajmy ukochanych dźwięków, dotknijmy postaci lub rzeczy, które mają w nim wystąpić. Jednym słowem wczujmy się w cały klimat snu, jakbyśmy już śnili…

9 Ciekawą metodą na przywołanie wymarzonego snu jest, także przeniesienie go do rzeczywistości, tak by nie był on już tylko fantazją. Jak to uczynić? Jest na to kilka sposobów. Jeśli dla przykładu śnimy o lataniu wybierzmy się gdzieś, gdzie wiatr wieje najmocniej i gdy będzie on bardzo silny zwyczajnie mu się poddajmy. Poczujmy jak jego siła nas wypełnia, jak cieszy nas jego potęga, jaki jest niezwykły i wyobraźmy sobie, że po prostu fruniemy. Podobnie będzie, jeśli np marzymy o zdobyciu innych niezwykłych mocy. W takich przypadkach wskażmy na dany przedmiot i wyobraźmy sobie, że naprawdę się unosi, czy też wyjdźmy na dwór i spójrzmy na chmury, po czym wyobraźmy sobie, że stają się mroczne i nadchodzi  potężna wichura.

10 Jeśli ktoś ma lekko sadystyczne zapędy i kocha przerażające sny to warto posłużyć się w tym celu horrorami. Wybierzmy najstraszniejszy film jaki tylko znajdziemy. Wyłączmy wszystkie światła, zadbajmy o to, by nikogo nie było w mieszkaniu i oczywiście oglądajmy film jak najpóźniej w nocy. Wtedy z całą pewnością wiele z bardziej przerażających momentów filmu w jakiś sposób przeniesie się na nasze marzenia senne zapewniając nam cało nocną rozrywkę.

Jak podobają Wam się metody kontroli snów? Którą uważacie za najlepszą? A może udało Wam się kiedyś celowo wywołać jakich sen? Podzielcie się Waszymi historiami w komentarzu i oczywiście nie zapomnijcie dać łapki w górę i zasubskrybować kanał.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.