W Wielkiej Brytanii grasują wampiry? „Zaatakował nas mężczyzna z zębami z żelaza”

Wampiry w dzisiejszych czasach kojarzą nam się raczej z różnego rodzaju serialami, czy filmami opowiadającymi historie tych mrocznych i wysysających krew demonicznych istot. Tymczasem jeszcze niedawno wiele osób faktycznie w nie wierzyło, a nawet na wszelkie sposoby starano się przed nimi bronić. Wampirem według wierzeń miała się stać osoba, która prowadziła wyjątkowo niegodziwe życie i po śmierci została ukarana przemianą w czyste zło. Często o wampiryzm oskarżano też osoby, które z różnych względów chorowały,a  ich wygląd przed rozmaite zaburzenia odbiegał od normalności. Tak właśnie było w przypadku ludzi dotkniętych porfilią, których skóra przy kontakcie ze Słońcem ulegała oparzeniu, a chorzy często uczuleni byli na składnik występujący w czosnku allicynę. Kiedy już rozpoznano takiego wampira ludzie potrafili posunąć się do przerażających rzeczy jak wbicie kołka w serce lub nawet obcięcie głowy.

Czy, jednak wampiry są wyłącznie dziełem ludzkiej wyobraźni, a ich istnienie to o prostu bajka. Być może, jednak dane pochodzące z Wielkiej Brytanii naprawdę szokują. Od 1914 roku zebrano tam już ponad 11 tysięcy raportów, dotyczących ataków i spotkań z nieumarłymi – co ciekawe wiele z nich pochodzi z ostatnich lat! Jednym z nich jest historia wampira z Highate, którego zaobserwowano po raz pierwszy w 1964 roku. Zaczęło się od znajdowania zwłok zwierząt na miejscowym cmentarzu z których ktoś upuścił krew. Potem sprawa stała się jeszcze poważniejsza, bowiem wiele osób donosiło o spotkaniach z dziwnym mężczyzną ubranym w bardzo szlachecki strój, który pojawiał się nocami, jednak nie atakował osób, które go ujrzały, a jedynie przez kilka minut na nich spoglądał przez swoje hipnotyzujące, niespotykane oczy. Inna historia pochodzi już z 2005 roku z miasta Birmingham i opowiada o mężczyźnie, która wracała do domu wieczorem z zakupami.W pewnej chwili przed nim pojawił się mroczny mężczyzna ubrany w płaszcz i przewrócił go na ziemię, po czym chciał ugryźć w szyje. Wszystko mogłoby skończyć się tragicznie, gdyby nie okoliczni sąsiedzi, którzy usłyszeli hałas i rzucili się na pomoc – Ostatecznie napastnik  szybko zrezygnował z walki i uciekł, jednak jeden z sąsiadów opowiedział o niewiarygodnej sile, jaką dysponował domniemany wampir (pomimo dość drobnej postury)! Jeszcze straszniejsza relacja pochodzi z Glasgow i przedstawiło ją kilku chłopaków, którzy twierdzili że podczas zabawy zupełnie znikąd pojawił się przed nimi dziwny blady mężczyzna z zębami z żelaza, który rzucił się na dwóch z nich, po czym ich udusił i zwyczajnie zjadł… Takich historii jest o wiele więcej – warto więc, jeśli ktoś mieszka w Wielkiej Brytanii przyglądać się okolicy, bowiem być może faktycznie mieszkają tam istoty, które kroczą między życiem,a  śmiercią.

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Nagrano prawdziwy cud? Mężczyzna teleportował się przed nadjeżdżającym pociągiem...

sob Gru 17 , 2016
Teleportacja to dar, którego pragnie praktycznie każdy. Kto z nas w końcu nie chciałby przenieść się w sekundę w ukochane miejsce, czy też podróżować z pracy do domu bez pomocy samochodów, czy autobusów.  Teleportacja może być możliwa z punktu widzenia naukowego, jednak przed nami pewnie jeszcze wiele lat zanim stanie się […]