Naukowcy skontaktują się z kosmitami! Wyznaczyli nawet datę…

Od momentu w którym wylądowaliśmy na Księżycu ludzkość marzy, aby udało jej się skontaktować z istotami inteligentnymi z poza naszej planety. Pomijając już fakt czy takowe stworzenia w ogóle istnieją, to jest to niezwykłe trudne zadanie, ponieważ planety, które potencjalnie uważamy za zamieszkałe przez tzw. kosmitów są oddalone o lata świetlne od nas. Na pomysł wysłania wiadomości do obcych istot pozaziemskich z poza naszego Układu Słonecznego wpadła grupa naukowców z San Francisco.

Cały projekt nazywa się METI i ma za zadanie nawiązanie kontaktu z obcymi cywilizacjami. Naukowcy pierwszą kosmiczną wiadomość mają wysłać w stronę Proxima Centauri, ponieważ to tam w pobliżu czerwonego karła odkryli planetę na której w przeszłości potencjalnie mogło zaistnieć życie. Astronomowie są pełni nadziei, że program który ma rozpocząć się już przed 2018 r. (wtedy ma zostać wysłana pierwsza wiadomość) przyniesie pożądany skutek i uda nam się odnaleźć w potężnym wszechświecie obce inteligentne rasy kosmitów. Choć jak sami podkreślają może to być długotrwały proces, a o jego sukcesie bądź niepowodzeniu dowiedzą się przyszłe pokolenia.

A Wy co sądzicie o pomyśle naukowców? Uda im się osiągnąć kontakt z pozaziemską cywilizacją, a może uważacie, że takowe nie istnieją?

Author: administrator

Share This Post On

1 Comment

  1. Nałkowcy to banda jdiotów która hce wysłać sygnał to obcei cywilizaci rzyćie niewiedzonc nic onih czy jh planećie nieznaionc ani jazyka ani ósbosobienia z jh głopoty morze wyjś tyle rze obca cywilizacia odkryie takie mieisce jak żiemia i napodstawie wysyłanyh sygnałów wyślom zwiad skon oni wiedzom rze dla obcyh takie mieisce jak nasza planeta nie okarze śię lepszym mieiscem zamieszkania i skond wiedzom jakie sygnały wysłać czy zaproszom na kawę czy sprowokóiom do atakó wobec żiemi jh to gówno ophodżi bo w głowah głowno zamiast mózgo ostatnio dżiwne rzeczy śię dżialy morze to przestroga rzebyśmy śię trzymali swei planety a jak wyślom złe i niekorzystne sygnały morze to być zagłada dla żiemi nic niewiedzom onih o ih morzliwośćiah czy broni morzę soł oni bardżiei rosoni i jnteligientnieśi nirz naśi bezmózgowi i hwalebnom pehom od lódżi zpragnieni powini trafić do wieżienia jako lódżie zagrarzaioncy planećie żiemia albo ódowodnić rze wiedzom co robiom żiemia nie jest tylko jh własnośćiom i powidni wszystkih zapytać czy mogom dlamnie taki rodzai głopoty jast ponirzei wszelkiei głópoty

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.