10 legendarnych stworzeń nagranych w rzeczywistości!? Zobaczcie szokujący filmik!

Dziwne stworzenia stały się bohaterami masy filmów, czy książek fantastycznych. Warto jednak powiedzieć, że owe niezwykłe istoty miały swoje początki w relacjach ludzi, którzy utrzymywali, że widzieli te stworzenia. Na ile można, jednak wierzyć w te relacje? To jak zwykle ciężko stwierdzić, jednak faktem jest, że niektóre z nich zostały nawet uchwycone na nagraniach lub zdjęciach. Dziś przedstawiamy Wam 10 mitologicznych stworzeń, które różnym ludziom udało się nagrać – Czy są to przeróbki, a może prawdziwe mityczne stwory na to pytanie odpowiedź pozostawiamy Wam. Nie zapomnijcie oczywiście podzielić się swoimi opiniami w komentarzu.

https://www.youtube.com/watch?v=zJHTvBJV9Jg

1. Smoki – to z pewnością, jedne z najbardziej znanych legendarnych stworzeń. Są to potężne gady posiadające skrzydła, a także obdarzone możliwością ziania ogniem. Często pojawiały się w mitologii greckiej i na polecenie bogów strzegły nakazanych im ludzi lub rzeczy. Smok pojawiał się nawet w religii Słowian i określony był tytułem Żmij! Żmij miał być prawdziwym bohaterem, ponieważ wykorzystywał swoje moce by walczyć ze złymi smokami  i pomagać ludziom. Co ciekawe był on także istotą, którą dało się okiełznać: Ponieważ potrafił on przywiązać się do człowieka i okradać innych, jeśli jego pan go o to poprosił! Smoki pojawiały się nawet w religii chrześcijańskiej, w której łączone były z demonicznymi istotami i biblijnym końcem. W Księdze Hioba znajduje się nawet fragment, opisujący potwora o ognistym oddechu: Czyżby chodziło właśnie o smoka?

2. Wąż morski – te istoty były najczęściej opisywane przez rybaków, którzy twierdzili, że widzieli olbrzymie węże, które niszczyły jednym ciosem ogromne statki i zjadały  ludzi. Istoty te często również atakowały chodzące przy brzegu zwierzęta i wciągały je pod wodę. Co ciekawe o tych stworach mówiły nawet tak wysoko postawione osoby jak arcybiskupi. Arcybiskup Trondheim w 1520 roku zwrócił się o pomoc do Papieża i napisał list, w którym opisał potężne, szare węże wychodzące z wody i atakujące ludzi – najmniejsze z nich miały mieć około 18 m. Niezwykle popularna była swojego czasu historia węża z Gloucester, którego widywano tam niebezpiecznie często, a nawet pewna załoga próbowała go zabić – nie przyniosło to jednak żadnego skutku.

3. Opowieści o niezwykłych pół kobietach pół rybach od dawna fascynują ludzi! Na ich temat powstały setki relacji, które podawali mężczyźni twierdzący, że podczas morskich wypraw słyszeli przepiękne, magiczne śpiewy przez które zapominali o całym świecie. Powstało także wiele historii o zaginionych rybakach, którzy zginęli, bowiem rzucali się w odmęty  oceanu gdy usłyszeli głos syreny. Swojego czasu niezwykle popularny był także film, który spotkał się z masą kontrowersji i opisywał syreny jako jeden z cyklów ewolucji.

4. Anioły  w różnych kulturach opisywane są jako opiekunowie ludzi i stworzenia które na polecenie boskich istot spełniają ich nakazy. Różne wierzenia opisują je w różnoraki sposób. Chrześcijaństwo twierdzi, np. że nie posiadają one materialnego ciała, jednak z chwilą zejścia na ziemię przybierają określony kształt, który czasem potrafi przerażać, natomiast Egipcjanie widzieli w nich hybrydy, łączące cechy człowieka jak i zwierzęcia. Niektóre  podania  jak np. Księga Henocha opisuje Anioły w bardzo ludzki sposób, dzięki czemu potrafią oni płodzić dzieci, czego efektem mają być giganci

5. Wampiry  były często opisywane w  wielu wierzeniach.  Ludzie uważali, że wampirem mogła się stać osoba, która za życia prowadziła wyjątkowo niegodziwy żywot i po śmierci została ukarana poprzez przemianę w nieśmiertelnego demona. Często twierdzono także że osoby ciężko chore lub takie które urodziły się z jakąś ułomnością, zmieniającą ich wygląd mogą być wampirami. Jeśli się, jednak ktoś uparł mógł oskarżyć wroga o wampiryzm, bowiem nie jadł on czosnku lub urodził się 13 w piątek. Wampiry miały dysponować niezwykłymi mocami jak nadludzka siła, hipnoza czy umiejętność manipulacji pogodą. Do życia potrzebowały jednak krwi, która sprawiała, że mogli żyć oni wiecznie i nigdy nie nie starzeć. Wampiry zabijano na różnorakie sposoby – często np. wkładano im do buzi czosnek, a w serce wbijano kołek.

6. Wróżki – w mitologii celtyckiej były to malutkie, a jednak niezwykle piękne istoty obdarzone długimi, rudymi włosami  i  nieśmiertelnością.  Wbrew ich słodkiemu wizerunkowi, który przedstawiają bajki wróżki nie należały, jednak do świętych istot, bowiem były ogromnymi zwolenniczkami wielkich zabaw okraszonych porządną dawką alkoholu. Były co prawda przyjaźnie nastawione do ludzi, jednak miały też swoje zwyczaje i przepisy, których należało przestrzegać. Te małe istotki obdarzone były potężnym darem, dzięki któremu potrafiły zaglądać w przyszłość. Co ciekawe nawet w tych czasach wiara we wróżki w Irlandii jest niezwykle rozwinięta, a mieszkańcy wierzą, że jeśli człowiek zniszczy krzak zamieszkany przez wróżki zostanie ukarany śmiercią lub ciężką chorobą. Przy  drzewach stawia się  nawet drzwiczki, które mają być bramą do świata niezwykłych stworzeń.

7. Wielka stopa -pierwsze podania o istnieniu tej istoty  biorą się z mitologii Indian, którzy często przekazywali historie o ogromnym, leśnym człowieku, który pojawiał się na ich terytorium i próbował ukraść im jedzenie. Wielka Stopa miała być czymś na kształt połączenia człowieka z gorylem – powinna mieć około 2,5 metra, poruszać się na dwóch nogach i mieć wielkie oczy. Wśród najbardziej interesujących dowodów na istnienie tej istoty ma być odkrycie jakiego dokonano w 1968 roku w Idaho gdzie znaleziono sierść, która nie została przypisana do żadnego odkrytego dotąd zwierzęcia.

8. Podania na temat tych  stworzeń są niezwykle niejednolite. Chińska mitologia opisuje je jako istoty posiadające ciało jelenia, lwią głowę i ogromny, krzywy róg. Jednorożec był także niezwykle popularną istotą w chrześcijaństwie. Wspomina o nich np. filozof i teolog Hugon, a także  pewien franciszkanin, który twierdził, że jego brat który odpowiadał za pomoc chrześcijanom w niewoli widział tą istotę. Jednorożce miały zdolności oczyszczające, a także leczące ze wszystkich chorób! Były także symbolem Jezusa. Co ciekawe na temat ich istnienia można odnaleźć pewne dowody jak np. szkielet jednorożca, który złożył burmistrz Magdeburga, a znany historyk  potwierdził jego autentyczność.

9. Na temat kosmitów powstało już setki filmów, bajek, czy różnego rodzaju książek! Często widzimy w nich niezwykłe istoty, które przewyższają pod wieloma względami ludzi – przede wszystkim jeśli chodzi o technologię, ale także niektórzy łączą obcych z niezwykłym rozwojem duchowym przez co obdarzeni są oni paranormalnymi zdolnościami jak telepatia, nadludzka empatia, czy teleportacja. Obcy mają być niezwykle skomplikowani, bowiem niektórzy uważają, że istnieje ich bardzo wiele gatunków. Wymienia się tu choćby reptilian którzy mają być ogromnymi jaszczurami i karmić się negatywnymi emocjami, plejadan, którzy starają się pomóc rozwinąć Ziemianom, a także szaraków, którzy najbardziej przypominają znany filmowy wzór kosmitów i to oni stoją za największą ilością porwań ludzi.

10 Na temat czarownic powstało setki teorii i przemyśleń, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Wszystko w związku z faktem, że celowo łączono jest ze wszystkim co okropne i złe, by znaleźć kozła ofiarnego na którego można zrzucić całe nieszczęście świata. Stąd też tak wiele różnego rodzaju procesów o czary i  paktów z diabłem, bowiem ludzie  liczyli, że gdy zniszczą źródło  zła, czyli czarownicę ich problemy znikną. Często też o praktykowanie magii oskarżano ludzi, których chciano się pozbyć, bowiem mieli zbyt dużo pieniędzy lub szacunku innych. Czarownice jednak wbrew pozorom nie czczą diabła, a mają swoją własną magiczną  ideologię, w której wiedzą, że za wszelkie zło każdego czeka kara.

Co sądzicie o niezwykłych stworzeniach o których powstało tak wiele legend? Uważacie, że naprawdę istnieją, a może są po prostu efektem wyobraźni i braku wiedzy? Które stworzenie z wymienionych w filmie chcielibyście najbardziej spotkać w rzeczywistości? Które uważacie za możliwe do istnienia, a  które za zwykłe bajki?

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Dziwne schody odnalezione na Antarktydzie! Pozostałość po piramidach i kosmitach?

pon Sty 9 , 2017
Na temat Antarktydy powstało już wiele teorii spiskowych, które faktycznie mogą szokować. Niektórzy twierdzą, że miejsce to jest powiązane z tajnymi bazami Hitlera jak również kosmitami, którzy mieli często tam przebywać. Nie brakuje także przemyśleń, jakoby Antarktyda skrywała wejście do wnętrza Ziemi i tajemniczej krainy Agharta  w której znajdują się […]