Dziś pechowy Piątek 13! Skąd wzięła się jego legenda i moc? Zobaczcie nagranie!

Dziś data, której obawia się masa ludzi na całym świecie! Mowa oczywiście o Piątku 13, który przez wielu uważany jest za niezwykle pechowy dzień, w czasie którego pod żadnym pozorem nie można podejmować jakichkolwiek ważnych decyzji, iść do dentysty, a nawet jeśli tylko można najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu. A skąd wziął się ten zwyczaj?

  Ten dość dziwny przesąd wziął się najprawdopodobniej od historii Templariuszy (średniowiecznego zakonu rycerskiego), u których na dość sporą sumę zadłużył się francuski król Filip IV Piękny.

Niestety mężczyzna nie miał ochoty spłacać swoich długów, więc wpadł na inteligentny pomysł oskarżenia członków zgromadzenia o herezję, a także uprawienie czarnej magii za pomocą której krzywdzili niewinnych ludzi.

Plan zadziałał znakomicie, a Oni dokładnie w piątek 13 października 1307 roku zostali wtrąceni do więzienia. W wyniku sprawy zadecydowano o zamknięciu Zakonów tego bractwa, a także o spaleniu ich członków na stosie. Legenda głosi, że z chwilą dokonywania kary wielki mistrz Templariuszy rzucił zły urok na króla Francji, sprawiając że rok później zmarł On na skutek wylewu krwi do mózgu…

  A, Wy co myślicie o całej legendzie tego dnia? Uważacie, że faktycznie jest w nim coś dziwnego i przynoszącego pecha? A może to po prostu zwykły przesąd, w który nie warto  wierzyć?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.