Hinduizm i koniec świata! Jak skończy się świat według hinduizmu?

Czasami można odnieść wrażenie, że pytania o koniec świata mają miejsce już od samych początków istnienia człowieka. Ludzie wręcz nałogowo dopatrują się znaków, które mają świadczyć o zbliżającym się kresie czasów, zupełnie jakby to życie wydawało im się bezsensowne i nie warte przeżywania. w

Hinduizm jest religią którą wyznaje  prawie 1 miliard ludzi na Ziemi. Wiara hinduistyczna jest bardzo zróżnicowana, jednak w większości wierzę oni w wielobóstwo, czyli istnienie wielu bogów,którzy jednak  są odbiciem jednego, potężnego Boga. Koniec świata według hinduizmu nie będzie, jednak miał zbyt wiele wspólnego z boskimi istotami, ale raczej po prostu zwykłym końcem. Hinduiści wierzą, że wszystko ma swój początek i koniec, więc tak naprawdę nie podchodzą do kresu świata ze strachem, a raczej są po prostu z tym pogodzeni!

Wyznawcy hinduizmu twierdzą, że świat  zostanie zniszczony przez siły go tworzące, czyli oczywiście żywioły! Najpierw Ziemia zostanie zalana przez wodę, co sprawi, że nie będzie zdolna do zamieszkania i uprawiania roślin. Potem woda zniknie na skutek działania żywiołu ognia, czyli potężnej działalności Słońca a następnie ogień zostanie zaś  zmieniony w niszczącą moc wiatru! Na końcu świat zacznie zmieniać się w nicość, co niektórzy interpretują jako działanie czarnej dziury, która zabierze wszystko to co dotąd znaliśmy… Na jakiś czas wszechświat wróci do stanu przed wszystkim, jednak hinduizm uznaje początek i koniec wszystkiego, więc niedługo cały cykl zostanie odtworzony, a świat przywrócony – choć oczywiście nie wiadomo czy w zupełnie takim samym stanie, czy zupełnie innym.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.