Odnaleziono wrota do piekła!? Naukowcy zszokowani!

Ludzie od wieków poszukiwali tajemniczych wejść, które mają przenosić daną osobą w zupełnie inny świat – czasami do przyszłości,a  czasami nawet tak legendarnych i przerażających miejsc jak piekło. Teraz włoscy badacze  przeanalizowali mitologię i są przekonani, że odnaleźli  wejście do…

krainy umarłych  na terenie starożytnego miasta Hierapolis. Ma to być legendarna szczelina, która według greckiej mitologii prowadzi do samego wejścia do świata podziemnego, gdzie  występować miał Plutonion  utożsamiany z greckim Hadesem, i znajdowała się tam kraina piękna i dostatku, znana jako Pola Elizejskie dla wyjątkowych i szczególnie dobrych ludzi, a także Tartar, gdzie trafiali wszyscy niegodziwcy i cierpieli wieczne męki.

Według wierzeń do piekielnej groty mieli prawo wchodzić wyłącznie kapłani bogini płodności i wiosny Kybele, co nie znaczy że nie znaleźli się i śmiałkowie nie kapłani, którzy tam weszli i nie skończyli zbyt dobrze. Mitologia wspomina, że z groty ma wydobywać się trujący gaz, który co ciekawe przetrwał do dzisiaj: Archeolodzy gdy dotarli na miejsce ujrzeli jak w okolicy groty kilka ptaków nagle pada na ziemię na skutek gazu wydobywającego się ze szczeliny.

Blisko groty znajdują się także  lecznice źródła które miały uzdrawiać z chorób i szczątki świątyni, co jeszcze bardziej potwierdza, że było to szczególne miejsce do którego przychodzili wyznawcy by oddać hołd bogini i prosić o pomoc.

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.