Dźwięki Apokalipsy opisuje nie tylko Biblia, ale też mitologia! Te przekazy szokują… Zobaczcie nagranie

Na temat dziwnych dźwięków powstało już setki teorii – czy to stworzonych przez naukowców, czy teoretyków spisków. Jeśli chodzi o tą drugą grupę to najczęściej określa ona te dźwięki jako spełnienie biblijnej przepowiedni o 7 Aniołach którzy za pomocą trąb jerychońskich mieli zapowiadać Apokalipsę.Muzyka którą stworzył pierwszy Anioł przywołała grad i ogień który spadł na Ziemię. Drugi Anioł przemienił część morza w krew, Trzeci sprowadził płonącą gwiazdę.

 

Czwarty wpłynął na Słońce, Księżyc i Gwiazdy, Piąty przywołał szarańcze z mocą skorpionów. Szósty natomiast uwolnił Anioły które zabiły część ludzi, a Siódmy Anioł zapowiedział ponowne przyjście Jezusa. Czy to właśnie dziwne dźwięki słyszane na całym świecie są przedsmakiem tych wydarzen ? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.

Warto jednak stwierdzić, że dźwięki zapowiadające przerażające wydarzenia nie są wyłącznie częścią Biblii. Na ich temat możemy odszukać kilka fragmentów w mitologii nordyckiej. Wyznawcy tych wierzeń czcili wielu bogów takich jak Odyn, który nazywany był ojcem Wszechrzeczy i był głównym bogiem Asów, Thora czyli pana piorunów, czy Frigg będącą boginią rodziny.

W wierzeniach nordyckich dużą część poświęcono wątkowi Ragnarök, czyli zmierzchu bogów i końca świata . Mit ten opowiada o ostatecznych czasach, w których świat ogarną trzęsienia Ziemi, wichury i wojna.

Uwolnieni mają zostać gigantyczny wilk Fenrir , a także zmiennokształtny byt Loki, który uosabia oszustwo i ogień. Powstanie też Jörmungand, czyli olbrzymi wąż. Co ciekawe według Biblii w czasach ostatecznych również ukaże się lewiatan czyli morski wąż. Dojdzie do ostatecznej bitwy, którą zapowie strażnik wejścia do krainy bogów Hajmdal,który zadmie w róg. Koniec w wierzeniach nordyckich wiązał się z przerażającymi wydarzeniami, jednak zapowiadał też nowy początek.

 

 

Author: administrator

Share This Post On