Feniks nagrany na niebie? „To był prawdziwy ognisty ptak” Zobaczcie nagranie!

Feniks to według legend m.in. greckich  lśniący ptak o wyglądzie orła. Jego oczy mają być niebieskie niczym szafiry, a pióra w kolorach czerwieni i żółci, co ma przywodzić na myśl wschodzące Słońce i ogień. Feniks jest utożsamiany ze świętym ptakiem Egipcjan Benu, który…

…jest także bóstwem solarnym. Benu pojawił się na początku wszechświata unosząc się nad wodą. Grecy wierzyli, że Feniks odradza się co 500 lat budując gniazdo swojej śmierci z mirry i cynamonu, a z chwilą odejścia śpiewa pieśni pożegnalne,po czym się spalał. Feniks symbolizuje Słońce, które tak jak ognisty ptak  zachodzi na pewien czas, ale zawsze powraca.

I choć opowieści o feniksie są fascynujące to ta istota  dotąd uważana była za mit, jednak nie przez wszystkich. W Kolorado małżeństwo przyglądając się zachodowi Słońca ujrzało na niebie dziwny kształt, przypominający ptaka stworzonego z ognistego światła. Ten widok był dla małżeństwa prawdziwym szokiem i są oni wręcz przekonani, że mieli do czynienia z jakimś nadprzyrodzonym zjawiskiem. Udało im się nawet wykonać nagranie na którym widac mały punkcik przelatujący na niebie. Zdjęcia jednak są jeszcze ciekawsze, bo po przybliżeniu ukazuje się istota przypominająca ognistego ptaka.

Czym według Was mógł być owy kształt? Prawdziwym, legendarnym feniksem, a może czymś zupełnie innym?

 

 

 

Author: administrator

Share This Post On