Ludzie potrafią tworzyć demony! Paranormalny eksperyment z lat 90 szokuje… Zobaczcie nagranie.

Wśród badań nad zjawiskiem spirytyzmu można odnaleźć bardzo wiele relacji z seansów spirytystycznych, których efekty były gorsze lub lepsze. Niektóre były naprawdę szokujące. Jedna  jednak szczególnie  zasługuje na zainteresowanie:  Opisuje ona  eksperyment spirytystyczny z lat 90 w którym grupa badaczy  z Towarzystwa Badań  w Toronto pod przewodnictwem… Aby poznać więcej szczegółów z szokującego eskperymentu obejrzyj nagranie poniżej:

 

Dr. Georga i Irs Owenów chciała stworzyć ducha. Badacze najpierw wymyślili historię pewnego mężczyzny imieniem Filip, który żył w XVII w w zamku Diddington Manor i romansował z pewną cyganką. Kiedy o jego związku dowiedziała się jego żona chcąc się zemścić oskarżyła kobietę o czary, a ta została zabita. Kiedy dowiedział się o tym Filip zabił się skacząc z murów zamku.

Jedyna prawda z tej historii to fakt istnienia przytoczonego zamku, jednak reszta to zwykłe bajki. Badacze chcąc rozbudzić energię tej historii powiesili wszędzie zdjęcia tego zamku po czym przystąpili do wywoływania ducha. Niestety nic się nie stało i po kilku miesiącach poważnego wywoływania duchów  chcieli już zrezygnować, jednak postanowili spróbować po raz ostatni w inny sposób. Przestali być poważni i postanowili sobie żartować opowiadając historie o życiu Filipa. Wyniki seansu  spirytystycznego z tego dnia były szokujące. Krąg spirytystów używając tabliczki quija faktycznie skontaktował się z Filipem a ta duchowa istota opisywała historie z życia, którą  wymyślili mu badacze.

Ekperyment udowodnił, że ludzie którym zostaje wmówiona dana rzecz i faktycznie całym sobą w nią wierzą potrafią stworzyć coś, co będzie potrafiło naprawdę się manifestować.

Nauczyciele duchowi nazywają to zjawisko myślokształtem, czyli stworzeniem istoty lub bytu, który dzięki energii, którą jej dajemy przez naszą wiarę zostaje powołany do życia. Jest to zjawisko, które często jest utożsamiane z tulpami lub daimonami. Zarówno tulpy jak i daimony mają być manifestacją naszej duszy, której nadajemy jakiś kształt i często staje ono czymś w stylu naszego wymyślonego przyjaciela. Dajmony przybierają najczęściej zwierzęcą postać.

Eksperyment ze stworzeniem ducha przez spirytystów otworzył przed ludźmi nowe drogi do poznania świata duchowego: Czy to możliwe, że ludzie którzy faktycznie całym sercem w coś wierzą potrafią to powołać do życia. Niektórzy twierdza, że taki właściwie schemat odbywa się w stosunku do tworzenia bogów różnych kultur. Ludzie usilnie w coś wierząc i składając tym istotom ofiary, a także modląc się i przez to przekazując energię mogą sprawić, że ich bóg lub bogini faktycznie zaistnieje. Podobnie dzieje się w przypadków innych istot duchowych jak demony

 

Author: administrator

Share This Post On