Czy Wszechświat jest żywą istotą?

Fizyk Gregory Matloff z Nowego Jorku opublikował niedawno artykuł,w którym podejmuje temat świadomości Wszechświata i  Panpsychizmu. Mężczyzna twierdzi, że istnieje duża możliwość iż Wszechświat w rzeczywistości nie jest nieuporządkowanym i pełnym chaosu miejscem, ale wszystko jest w nim ułożone w odpowiedni sposób, a on sam może być żywy.

To dlatego np. Słońce znajduje się w takiej odległości od Ziemi,że nie tylko daje jej życiodajne światło i ciepło, ale jednocześnie jest ono tak przemyślane, że nie niszczy naszej Planety i nie wyrządza jej żadnej krzywdy. Do tego sama Ziemia posiada idealne warunki do powstania życia, więc wygląda jakby to wszytsko było ułożone według  jakiegoś planu. Poza tym zgodnie z teorią Ewolucji   organizmy cały czas się zmieniają i dążą do przekroczenia swoich ograniczeń, co wygląda jakby krył się za tym większy plan.

Teoria świadomości Wszechświata  zakłada iż jest on czymś w stylu potężnej i dbającej o wszystko matki,która co najciekszawsze cały czas się rozszerza przez co jest coraz więcej miejsca, w którym powstają jej kolejne dzieci, czyli Planety i inne ciała niebieskie. Panpsychizm zakłada także, iż nie tylko Wszechświat może mieć świadomość, ale nawet każda cząstka świata jest obdarzona życiem – Nie chodzi tu tylko o ludzi, zwierzęta, czy rośliny, ale nawet kamienie, czy inne przedmioty. Czy wierzycie, że każdy przedmiot ma pewnego rodzaju świadomość?

administrator

Next Post

Na niebie w Londynie objawił się Jezus? Sami zobaczcie, co tam się stało!

nie Lip 2 , 2017
Cuda są zdarzeniami mistycznymi, które często mają pomóc człowiekowi albo też zwrócić mu na coś uwagę. Czasami cuda są bardziej spektakulane jak np.w Fatmie, gdzie Słońce miało poruszać się w szokujący sposób albo też  bardziej tajemnicze i mniej widowiskowe jak uzdrowienie wewnętrzne, gdzie człowiek dzięki Bogu odmienia swoje życie. Na […]