MK-Ultra eksperymenty CIA kontroli umysłu! Dokumenty szokują!

Jakiś czas temu do sieci wyciekło ponad 2000 dokumentów dotyczących przerażających eksperymentów na ludziach. Nazwa Mk-Ultra została nadana serii ekserymentów,  które miały na celu przejęcie kontroli nad umysłami królików doświadczalnych. Istnienie tych badań wyszło na jaw w 1975 roku podczas przesłuchań komisji kościelnej. Po II wojnie światowej czołowi naukowcy z reżimu nazistowskiego zostali sprowadzeni do władz USA ujawniając tym samym wiedzę na temat tworzenia super żołnierzy.

Był to jeden z ich głównych celów, oczywiście oprócz wpływania na zachowanie liderów krajów i urzędniów. Mk Ultra obejmowało podawanie badanym LSD, choć próbowano wielu innych metod wpływania na ludzi np. poprzez hipnozę, a także wykorzystywanie seksualne i tortury. Chodziło o to by sprawić, że badany zostanie doprowadzony do takiego stanu, że wpadnie w głęboką depresję i sam odbierze sobie życie. I  to się udało i to niestety nie tylko na badanych: np na doktorze Franku Olsenie. Mężczyzna posiadał wiedzę o podawaniu środków odurzających mieszkańcom gminy Pont-Saint-Esprit więc któregoś dnia w jego filiżance kawy nagle pojawił się środek, który wprawił go w całkowite szaleństwo – Mężczyzna dryfował pomiędzy depresją, a atakim paniki twierdząc, że wszędzie widzi groźne istoty. Skończyło się na tym, że któregoś dnia po prostu wyskoczył z okna – takie są oficjalne dane, choć ciało doktora nosiło ślady pobicia, co może świadczyć, że być może ktoś mu pomógł.

Donald Ewan Cameron pracował nad trochę innym sposobem kontroli ludzi poprzez wporwadzenie ich w stan głębokiej relaksacji i sprawienie, że nawet przez wiele miesięcy będą spali. Do tego celu użyto ludzi z problemami psychicznymi, a efekty badań były chore. Częśc osób po eksperymentach zapomniała jak się nazwa, uważała, że ktoś z lekarzy jest ich rodziną lub straciła pewne zdolności jak np. mówienie. Te badania miały sprawić, że u danej  osoby zostaną usunięte wszelkie wspomnienia, dawne poglądy – wręcz wszystko, jakby nagle ktoś stał się czystą kartką, nowym człowiekiem, któremu dopiero można wpoić to co istotne, czyli  mordowanie i służenie swoim panom. Operacja została wstrzymana w 1973 roku przez dyrektora CIA Richarda Helmsa, a większość dokumentów zniszczona.

Author: administrator

Share This Post On