Lekarze Hitlera pracowali nad eliskirem prawdy! Wyniki były przerażające…

Świat obozów koncentracyjnych był szokujące i przerażający: Ludzie traktowani byli jak zwykłe śmieci, które można torturować i zabijać, jeśli tylko ma się na to ochotę. Wykonywano także rozmaite eksperymenty obiecując ludzom ułaskawienie od śmierci,co było zwykłym kłamstwem.

Czasami zbrodniarze SS przekonywali się, jednak że same tortury w niektórych przypadkach to zbyt mało by nakłonić kogoś do wyjawienia całej prawdy.Dlatego też lekarze SS pracowali nad stworzeniem eliksiru prawdy, który zmusi  więźniów do wyjawienia wszystkiego na temat swego państwa, wojsk i wszystkich informacji, które będą im potrzebne. W tym celu stosowano meskalinę, czyli substancję wywołującą omamy i bóle, dzięki której chciano zmusić otępiałych i zamroczonych pacjentów do mówienia prawdy. Podawno także  więźniom przed zeznaniami kawę z morfiną.

I choć czasami faktycznie udało się wyciągnąć z więźniów  niezbędne informacje to czasami kończyło się także zwykłym zatruciem i w końcu śmiercią. Warto wspomnieć, że jeszcze niedawno stosowało się tzw. serum prawdy. Składało się ono ze środków farmakologicznych jak amytal sodu i wykorzystywane było przez służby specjalne i policję w USA, czy Rosji by nakłonić osobę przesłuchiwaną do mówienia prawdy.

 

Author: administrator

Share This Post On