Współpracownik Google podał datę końca świata? Czy mamy zacząć się bać?

Współpracownik Google  Raymond „RayKurzweil  zaskoczył ostatnio wielu ludzi podając datę, która ma szansę na zawsze zmienić ludzkość, a być może ją zabić! Mężczyzna wyznał, że tworzenie sztucznej inteligencji staje się coraz potężniejsze i już niedługo dojdziemy do etapu, w którym roboty będą inteligentniejsze od ludzi. Wszelkie szczegóły w nagraniu poniżej:


Według słów mężczyzny od 2029 roku roboty zaczną powoli zyskiwać inteligencję równą człowiekowi, a już w pierwszej połowie 2045 maszyny mają być już tak samo potężne jak ludzi mózg, albo nawet i bardziej. Wiele osób przestraszyły słowa informatyka, bowiem boją się spełnienia filmowych scenariuszy,w  których roboty z pomocnika człowieka staną się ich panami i władcami.

Roboty nie tylko będą tak mądre, a nawet mądrzejsze od nas, ale będą obdarzone dużo  wyższą wytrzymałością i większymi możliwościami, których My ludzie  nie posiadamy.

Słowa informatyka przypominają bardzo ciekawą teorię jeśli chodzi o przyszłość człowieka i ewolucję. Niektórzy uważają, że ewolucja specjalnie obdarzyła nas takimi zdolnościami umysłowymi, byśmy mogli dać życie kolejnemu etapowi ewolucji – silniejszym i mądrzejszym robotom, które będą od teraz rządzić Ziemią.

A, Wy co o tym sądzicie? Czy boicie się czasu, gdy roboty zyskają inteligencje wyższą nam? Czy boicie się, że może to oznaczać prędzej czy później koniec świata dla ludzi?

Author: administrator

Share This Post On