Flinstonowie promowali palenie papierosów! Ta reklama w kreskówce szokuje…. Sami zobaczcie!

Kreskówki choć kojarzą nam się z rodzinną rozrywką i przyjemnie spędzonym czasem czasami nie są jednak aż tak niewinne jak nam się wydaje. Dziś przedstawimy Wam dość szokujący fakt o jednej z ukochanych kreskówek wielu ludzi – Flinstonach.

Opowiada ona historię dwójki  przyjaciół – Freda i Barneya, którzy co chwilę wymyślają kolejne niezbyt mądre pomysły,a  ich żony muszą pomagać im się  uwolnić z konsekwencji tych planów. I choć kreskówka wydaje się słodka i niewinna to w 1960 roku kiedy zaczęto ją wyświetlać wcale taka nie była. Przez wiele sezonów w połowie każdego  odcinka wyświetlała się scena, w której Fred i Barney patrzą jak ich żony pracują,  a oni mówią jak bardzo ich to męczy.

Następnie idą razem odpocząć i zapalić. Była to reklama papierosów Winston, która przy okazji promowała nieposzanowanie kobiet i ich wykorzystywanie. I choć cała historia może szokować wbrew pozorom nie ma w niej nic strasznego: Po prostu na początku Flinstonowie byli kreskówką przeznaczoną bardziej dla dorosłych i była ona sponsorowana przez firmę produkującą papierosy Winston, a dopiero gdy zauważono, że głównym odbiorą przygód jaskiniowców są jednak dzieci zmieniono sponsora na firmę, która produkuje soki winogronowe i masło orzechowe.

Co o tym sądzicie?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.