Ogromny palec znaleziony w Egipcie? Biblijni Giganci istnieli?

Istoty obdarzone olbrzymim wzrostem pojawiały się w wielu kulturach i wierzeniach – W mitologii greckiej są to Giganci wyglądający jak zwykli ludzie, jednak obdarzeni ogromnym wzrostem i wężowymi nogami jak i Tytani.. Mitologia skandynawska wspomina  o istnieniu olbrzymów – jeden z nich pojawił się na początku świata. Biblia  również  mówi o  gigantach np. w historii o Dawidzie i Goliacie, w której oboje się pojedynkowali i ostatecznie Dawid pokonał ogromnego Goliata dzięki kamieniu, który wystrzelił z procy.

I choć naukowcy twierdzą, że w rzeczywistości giganci nigdy nie istnieli, a historie o nich są efektem bujnej wyobraźni i odnajdowania kości dinozaurów, które błędnie uważano za pozostałości po gigantach to niektórzy uważają, że jest wręcz odwrotnie. I kto wie może mają rację – każdy powinien zresztą sam to ocenić!

Warto także przybliżyć historię odnalezienia niezwykłej rzeczy – W 1988 roku w Egipcie mężczyźni natrafili na olbrzymi palec o długości 38 centymetrów. Palec potem chciał kupić od mężczyzn pewien przedsiębiorca Gregor Sporri bowiem artefakt ma dokument potwierdzający autentyczność i zdjęcie prześwietlenia, jednak mężczyźni stwierdzili, że go nie sprzedadzą.

Co o tym sądzicie?Czy wierzycie, że Giganci istnieli, a może sądzicie, że to tylko zwykłe bajki?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.