Ogromny palec znaleziony w Egipcie? Biblijni Giganci istnieli?

Istoty obdarzone olbrzymim wzrostem pojawiały się w wielu kulturach i wierzeniach – W mitologii greckiej są to Giganci wyglądający jak zwykli ludzie, jednak obdarzeni ogromnym wzrostem i wężowymi nogami jak i Tytani.. Mitologia skandynawska wspomina  o istnieniu olbrzymów – jeden z nich pojawił się na początku świata. Biblia  również  mówi o  gigantach np. w historii o Dawidzie i Goliacie, w której oboje się pojedynkowali i ostatecznie Dawid pokonał ogromnego Goliata dzięki kamieniu, który wystrzelił z procy.

I choć naukowcy twierdzą, że w rzeczywistości giganci nigdy nie istnieli, a historie o nich są efektem bujnej wyobraźni i odnajdowania kości dinozaurów, które błędnie uważano za pozostałości po gigantach to niektórzy uważają, że jest wręcz odwrotnie. I kto wie może mają rację – każdy powinien zresztą sam to ocenić!

Warto także przybliżyć historię odnalezienia niezwykłej rzeczy – W 1988 roku w Egipcie mężczyźni natrafili na olbrzymi palec o długości 38 centymetrów. Palec potem chciał kupić od mężczyzn pewien przedsiębiorca Gregor Sporri bowiem artefakt ma dokument potwierdzający autentyczność i zdjęcie prześwietlenia, jednak mężczyźni stwierdzili, że go nie sprzedadzą.

Co o tym sądzicie?Czy wierzycie, że Giganci istnieli, a może sądzicie, że to tylko zwykłe bajki?

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Odnaleziono grób Pierwszego Papieża? Przy szczątkach były szokujące dokumenty, które mogą zmienić swiat (Nagranie)

śr Sie 30 , 2017
Każda religia ma swoje tajemnice i szokujące sekrety. Jedną z nich jest bez wątpienia katolicyzm i Papieże, którzy czasami byli naprawdę kontrowersyjni. Dotąd wszyscy sądziliśmy, że pierwszym papieżem był Święty Piotr, a jego ciało według tradycji ma być pochowane pod ołtarzem w Bazylice św. Piotra w  Watykanie – Czy jednak […]