Kim naprawdę jest Antychryst? Biblijny przekaz może zszokować wiele osób…

Antychrysta wielu z nas kojarzy jako istotę przeciwstawną do Jezusa Syna Boga, czyli w tym przypadku syna diabła. Wydaje nam się, że będzie to jedna osoba, która pewnego dnia przyjdzie na świat i w przebraniu człowieka będzie dążyła do stworzenia na Ziemi królestwa zła. Taka wizja pewnie jest w dużym stopniu wynikiem oglądania serii horrorów Omen!

Biblia jednak opisuje temat Antychrysta trochę inaczej… W Piśmie Świętym Jan przedstawia tą istotę jednak nie tylko w liczbie pojedynczej, ale też mnogiej pisząc iż Antychryst nadchodzi bo pojawiło się wielu Antychrystów dzięki czemu poznamy, że nadchodzi ten czas. Według Jana Apostoła  Antychrystów będzie wielu, a nie tylko jeden.

Co więcej Apostoł przedstawia opis Antychrysta, który może zszokować wiele osób: Bowiem według niego Antychrystem ma być każda osoba, która nie uznaje Syna i Ojca i która twierdzi, że Jezus nie jest Mesjaszem, a nie żaden demon z piekła który  tylko przybierze iluzje wyglądu człowieka.

Z tego opisu jasno wynika dość przerażająca wizja, jakoby na świecie był prawdziwym ogrom Antychrystów, którzy nie wierzą iż Jezus był Mesjaszem, czy nawet osobą, która faktycznie dokonywała cudów i została wysłana przez Boga na Ziemię.

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.