10 przerażających cytatów z Koranu, które Cię zszokują! Czy Islam to naprawdę religia pokoju? (NAGRANIE)

Religie zazwyczaj kojarzą nam się z czymś czystym, pięknym i mistycznym. Tymczasem nie ma na Ziemi religii która nie miała by na koncie także swoich mrocznych tajemnic i rzeczy dość przerażających,które mogą wielu z nas zszokować. W dzisiejszym filmiku przybliżymy Wam najbardziej przerażające i szokujące fragmenty ze świętej księgi Islamu Koranu, która ma zawierać słowa od  Boga Islamu Allaha, które zostały przekazane przez pośrednika Archanioła Dżibrila, który uosabia miłosierdzie, ale też śmierć. Słowa Koranu zostały oczywiście dane Mahometowi, który jest prorokiem według religii Islamu.

Należy zwalczać każdego kto próbuje Was zwalczać. Nie wolno jednak być najeźdzcą, ponieważ takim osobom Bóg nie pomaga. Zabijajcie takich, a także nie pozwólcie być im tam,  skąd oni próbowali Was zabrać. Gorsze od śmierci jest prześladowanie. W którym kolwiek miejscu oni będa toczyć z Wami wojnę tam Wy dajcie im śmierć. To jest należność dla osób niewiernych. Zwalczającie ich do czasu, aż prześladowanie całkowicie zniknie, a religia będzie własnością Boga. Gdyby jednak oni postanowili się wstrzymać ze swoim złem to Wy także wyzbyjcie się z siebie wszelkiego gniewu, oprócz temu skierowanym do niesprwiedliwych.

albo 2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna.

Pierwszy cytat cieszy się wieloma kontrowersjami w Internecie. Wiele stron, które wypowiadają się z Islamem twierdzi iż w rzeczywistości fragment ten wcale nie nakazuje zabijać kogo tylko sobie zechcą muzłmanie, ale tylko tych którzy atakują ich samych, czyli na zasadzie broń sie, ale tylko jeśli ktoś sam próbuje zrobić Ci krzywdę. Osoby które jednak sądzą, że Islam tylko udaje religię pokoju sądzą, że właśnie w tym fragmencie mamy zapisaną dzisiejszą sytuację z wielu krajów, czyli zamachy. Zamachowcy Islamscy mają spełniać tylko wolę swojego Boga i dlatego  zabijają osoby, które nie chcą przejść na Islam i kierować sie nakazami Koranu.

Wasze Kobiety są polem na którym uprawiacie rolę. Gdy więc idziecie na swoje własne pole róbcie w pierwszej kolejności przyjemność dla samych siebie. Wy bójcie się Boga i pamiętajcie iż spotkanie  z Nim Was czeka. Głościcie dobrą wieść dla tych, którzy nie wierzą!

2:228 Mężczyźni mają nad kobietami wyższość.

Niektóre osoby które całkowicie sprzeciwiają się Islamowi mówią, iż cytaty te jeszcze raz pokazują stosunek mężczyzn muzułmańskich do kobiet, czyli to iż kobieta jest tylko przedmiotem który ma wyłącznie dawać przyjemność swojemu mężowi. Faktem jest także, że ciężko odnaleźć jakieś wyjaśnienie muzułaman względem pierwszego cytatu, co też może świadczyć, że dość przerżająca wizja która z niego wynika może być prawdą. Jeśli możecie nam rozjaśnić ten fragment bardzo byśmy prosili. Warto jednak spojrzeć na wyjaśnienie  muzułman względem praw kobiet – Według wielu z nich wprowadzenie Islamu wyzbyło się traktowania kobiet jako tych gorszych, rozwodów które były tylko prawem męża, co ukazuje historia  proroka który  pozwolił kobiecie wybrać czy chce wyjść za tego mężczyznę czy rozszerzającego się rynku miłości za pieniądze. Można wymienić tu kilka cytatów z Koranu, które ukzują dużo bardziej pozytywny obraz kobiet w Islamie jak:

To On stworzył żony byście mogli przy nich być i odpoczywać i by między Wami panowała potęzna miłość i pełna miłościerdzią. To włśnie zawier wszelkie znaki dla każdego kto się zatanawia.

Człowiek musi wykazywać dobroć dla rodziców, gdyż jego Matka była zmuszona do wielu trudów, gdy go nosiła.

Bóg wszytskim wierzącym – zarówno możczyznom jak i kobietom obiecał iż w Raju będą, czyli tam gdzie płyną piękne strumienie. To tam właśnie będą na wieki i czekać na nich będą cudowne mieszkania w Edenie.

 

Właśnie oni chcieliby byście Wy stali się tymi  odznaczającymi się niewiernością – byście byli tacy jak Oni. Nie wolno brać opiekunów w tych którzy nie kochają Boga i nie wyznają jego nauk i praw. Gdy więc się odwórcą od Boga to  zabijajcie ich w jakim kolwiek miejscu świata ich znajdziecie. Nie należy szukać u nich ani pomocnika ani opiekuna. Inne możliwości należy szukać jeśli są oni związani z Waszym ludem poprzez przymierze lub tych którzy do Was przychodzą mając ściśnięte serce i oddadzą się wojnie z Wami albo też swoim ludem. Jesli Bóg miałby na to ochotę może dać im potęgę i przez to pełnie władzy nad Wami by oni mieli moc, by Was pokonać. Gdy jednak oni postnowią ustąpić bez walki i zapragną wprowadzenie pokoju to wtedy jest czas, gdy Bóg nie ukaże Wam naprzeciw   żadnej z dróg.

Tu znowu mamy dość skolikowany cytat względem zabijania w Islamie. Wolno, czy nie wolno? Jedni twierdzą, że ten cytat raz jeszcze wskazuje, że Islam ma prawo do zabójstwa człowieka, co nie powinno mieć miejsca w żadnym możliwym przypadku. I według wielu muzułman w tym wyjaśnieniu może być sporo prawdy, bowiem cytat ten odnosi się do ludzi którzy zdradzili muzułman i podawali się jako wyznawcy Allaha ale tak naprawdę  kłamali i próbowali odwieść muzułman od  religii. I w tym przypadku Koran faktycznie pozwala na zabójstwo – najpierw jednak nakazuje by spróbować tą osobę nawrócić, a jeśli ona tego nie chce to zostaje  zabita. Wyjątek jest gdy osoba ta należała do grupy, która zawarła przymierze z ludnością muzułmańską.

Nie należy brać za przyjaciół tych którzy odznaczając się niewiernością, gdy w tym samym czasie pomijamy wszystkich wiernych. Jeśli jednak ktoś tak zrobi nie może mieć nic wspólnego z Bogiem. Wyjątek stanowi czas, gdy w Waszych sercach panuje strach przed niebezpieczeństwem z ich strony. Bóg nakazuje ostrożność przez samym Sobą, ale nawołuje do wędrowanie do niego.

Co oznacza ten cytat? Tu znowu ma różne wyjaśnienie – zależy kto interpretuje. Niektórzy sądzą, że cytat ten całkowicie zabrania przyaźni muzułman z ludźmi wyznającymi inną religię. Większość muzułman jednak zwraca uwagę na fragment z cytatu a mianowicie z pominięciem. Wynika z tego, ze Koran wcale nie nakazuje by nie mieć przyaciół z inną religią, ale by w wyborze przyjaciół nie odrzucać na wejściu wszystkich osób wyznających Islam.

Sporo na ten temat ma wyjśniać inny fragment z Koranu,w  którym nie ma nic na temat tego, że nie wolno być dobrym dla osób z inną religią, ale że nie wolno być miłującym dla ludzi, którzy próbowali zwalczyć i atakowac religię Islamu:

Bóg nie nakazuje Wam byście dobroci i spierawiedliwości nie okazywali wzglęm osób którzy nie próbują zniszczyć Waszych wierzeń i nie próbują Was się pozbyć z miejsca gdzie mieszkacie. Bo Bóg kocha ludzi którzy wykazują się sprawiedliwością.Bóg nie zgdza się jednak  by Waszymi przyjacółmi byli Ci którzy zwalczali Waszą religię i Ci którzy chcieli Was pozbyć się z Waszych domostw lub także tych którzy w tym wszytskim perfidnie pomagali. Więc Ci którzy złamią ten zapis są ludźmi pełnymi niepsrawiedliwości i ciemności.

Mężczyźni są tymi którzy otrzymali  wyższość od Allaha i to oni dają z tego co zarobili. Więc kobiety które powinny być pełnią cnotliwości i pokory gdy takie nie są nalezy je napominać. Gdy to nie nie skutukuje nie bądzcie z nimi w jednym posłaniu, a gdy i to nie będzie kluczem uderzycie je.

I ten cytat także spotkał się z masą kontrowersji względem jednych jest to oczywiste ukazanie tego, że kobiety w Islamie można bić, więc przez to traktować bez szacunku – tak jak nie powinno się nikogo traktować. Wiele osób, które jednak wyznaje Islam twierdzi, że te słowa są jednak bardzo ograniczone i należy spojrzec na cały Koran, by je  wpełni zrozumieć: Po pierwszy należy wiedzieć, że takie zachowanie jest dozwolone, ale musi być bardzo rzadkie i jeśli się już zdarzy to muszą być na to naprwdę mocne agumenty jak to, że żona ze swojej świadomej chęci czynienia   zła robi negatywne rzeczy. Poza tym fragment w którym  wypowiada się Mahomet może rzucać na to wszystko nowe światło, bowiem tu uderzenie ma być bardzo symboliczne, czyli lekkie które ma tylko zwrócić uwagę, że ktoś robi źle, a nie zrobić mu realnej,a tym bardziej dotkliwej rany.

A jeśli ktoś z wyznawców Allaha wyrzeknie się  swojej religii i umrze jako niewierny Bogu swemu – to dla takich daremne są ich uczynki na tym świecie i w życiu ostatecznym. Tacy będą mieszkańcami wielkiego ognia i będą tam na wieki.

Ten cytat przeraża wiele osób,które twierdzą,że Bóg muzułman jest sadystyczny i po prostu zły. I faktycznie jeśli w jakieś religii za to, że postanowimy np. zmienić religie czeka nas taka kara nie jest zbyt miłosierne. Faktem jest jedak, że ludzie którzy bronię muzułman podają  inne cytatty Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, a kto nie wierzy Synowi, nie będzie oglądał żywota, ale gniew Boży wielki  na nim będzie utkwiony” lub  Łaską bowiem jesteście zbawieni przez swoją wiarę. A to pochodzi nie od was, ale jest prawdziwym darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił” Te cytaty pochodzą z Bibli i mają świdczyć, że jeśli ktoś świadomie odrzuci wiarę chrześcijańską również nie zostanie zbawiony podobnie jak w Islamie.

Inny cytat który ma opisywać Allaha w sposób bardzo negatywny również spotkał się z wieloma kontrowersjami, choć muzułmanie twierdzą, że wiele religii ukazuje,że bogowie mają też cechy,które z pozoru mogą wydawać się złe jak Jahwe który wyznaje,że jest zazdrosny. Cytat brzmi:

Oni knuli podstępy jak Allah knuł podstęp; a On jest najlepszy spośród wszytskich knujących podstępy.

A, Wy co sądzicie o Islamie i cytatch z Koranu, które wiele osób mogą zszokowć? Czy Was również zszokowały? Czy uwazacie, że Islam jest religię pokoju, a może wręcz przecieciwnie zła i śmierci?

Warto obejrzeć nagranie mówiące trochę o życiu po śmierci w Islamie:

 

 

 

 

 

 

 

.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.