72 demony Salomona, które wzywa się w przerażających rytuałach Goecji! Nagranie ujawnia jak wyglądają DEMONY!

Salomon był królem Izralela,a także biblijnym  prorokiem odznaczającym się wielką mądrością. Księga judaizmu i Koran wspominają także o powiazanach meżczyznymi z demonami. Jego praktyka stała sie inspiracją dla wielu współczesnych magów.  Salomon praktykował system magiczny zwany jako Goecja, który poega na tym,że mag przyzwywa demony do realnego świata i nakazuje im wypełnaić swje polecenia. Ta  sztuka nalezy do bez wątpienia najbardzije niebezpiecznych praktyk, ponieważ mag musi odznaczać się wyjątkowo silnym charakterem i dużą mocą by być wstanie zapanować nad daną istotą.Poza tym demon którym ktoś manipuluje może się naprawde mocno rozgniewać i potem się na nas mścić. Salomon pozostawił po sobie rytuały które mają służyć do wezwania demonów, a w książce na temat systemu Goecja której autorstwo przypisuje się właśnie Salomonowi, zwanej jako Lemegeton opisał 72 demony,które udało mu się wezwać i uwięzić w mosiężnym naczyniu. Od tego czasu jeśli ktoś zna odpowiednie zaklęcia i wykona opisane praktyki (w tym stworzy odpowiednią pieczęć z danego materiału, którym często ma być złoto lub srebro) może przyzwać demony do siebie, a nawet zmusić je by go czymś obdarowały lub coś dla niego zrobiły. Oczywiście każdy może je  wezwać, jednak by rytuał faktycznie zadziałał należy być choć w pewnym stopniu doświaczonym w magii.  Dziś przedstawimy Wam kilka z nich:


Bael, nazywany czasem BaalemPotrafi stac się neiwidzialny, a jeśli mag go wzywa to pragnie wiedzy, którą ten demon  może go bdarzyć. Ukazując się może przybierać bardzo różne formy – czasami może wyglądać jako kot, czasami jak ropucha, a czasami jest zwykłym człowiekiem. Niektórzy nazywają go Potrójnym demonem, bowiem może przyjść do Ciebie w tych  trzech postaciach jednocześnie. Jego znakiem rozpoznawczym jest przerażający, chrypliwy głos. Wmitlogii ugarycznej  również pojawiła się postać Baala, jednak nie funkcjonwał on jak istota zła – był co prawda porywczy, ale to wyniakało z jego młodzieńczego usposobienia. Bóg Baal był władcą burzy,a  także władcą całego świata i bóstwem desczu,który przynosi życie.

Marbas jest  przywódcą piekła i zarządza 36 legionami duchów! Przyjdzie do Ciebie jako ryczący i potężny lew, co nie znaczy,że nie potrafi przybrać formy człowieka. Mag przywołuje go w bardzo różnych celach – Obdarzony jest wielką mocą dzięki której moze na życzenie maga sprowadzić na daną osobę chorobe, która może nawet zabić osobę. Jeśli jednak zeche potrafi także wyzwolić uzdrawiającą siłę. Istnieją legedny według których Marbasa wzywa się ponieważ posiada on moc transformacji i przemiany człowieka, dlatego funkcjonują różne hitsorie, że to on stoi za powstaniem wilkołaków i wampirów, czyli ludzi którzy w  wyniku  działania jego mocy ciemności stali się pół demonami chodzącymi po nocach i karmiącymi się ludzkim ciałem i krwią, a które potem mogę przelać tą ciemność na inne osoby i również zmienić je w demony.

Andromalius łączony jest czesto  z poszukiwaczami skarbów,poniewaz może on odnaleźć każde kosztowności i niezwykłośći.Dlatego też czesto przyzywali go poszukiwacze, którzy czasami niestety kończyli dość fatalnie, bo ciężko jest opanować tego demona. Jego moc to także przywracanie wszelkich dóbr i karanie kłamców. Objawia się nam jako mężczyzna,któr w dłoniach dzierży gniazda jadowitych węży o przerażających oczach, które kąsają każdego, kto się do nich  zbliży. Nie wiadomo co się z nami stanie  jeśli zostaniemy ugryzieni.

Astaroth – demon odznaczający się co ciekawe wyjątkowo cuchnącym oddechem, który ciężko jest wytrzymać, dlatego zawsze należy zasłaniać nos pieczęcią, by  to przetrwać. Jeśli chcemy go wezwać to najlepiej robić to w środę między 10, a 11 w nocy. Jest on określany jako  skarbnik piekła. Demon ten twierdzi, że został niesłusznie strącony do  piekła. Odpowie na każde pytanie, szczególnie że posiada potężny dar jasnowidzenia -Może Ci powiedzeć jak powstał świat i  odkryć wszelkie tajemnice życia. Jego wygląd przypomina trochę filmowergo Anioła, jednak jego skrzydła wyglądają niczym smocze z łuskami i kolcami. Dosiada wilka lub smoka. Według legendy o magu Fauście to on był jednym z demonów,który przyszedł na jego wezwanie, a następnie zabral jego duszę w czeluście piekieł. Gdy jego dusza została odebrana jego puste ciało przywarło do ziemi tak mocno, że nie sposób było go odwrocić bo nie mogło być nawet zwrócone ku niebu.

Berith – demon którego moc dotyczy morderstw i bluźnierstw.Ma czerwoną skórę i wygląda jak żołnierz, dlatego istnieją  podania iż objawia się on podczas wojen. Co ciekawe ma naprawdę piękny i magiczny głos. Łączy się go z teoriami spiskowymi, które  dotyczą gwiazd które za sławe oddają swoją duszę. Gdy gwiazda zgodzi się oddać duszę automatycznie otrzymuje piękny głos,  którego wcześniej nigdy nie posiadała.

Amon – demon o ciele wilka jednak z ogonem z wężem.Jeśli mag który go wzywa  ma wystarczająco potężną moc  może objawić  się jako człowiek z głową kruka.Umie pluć ogniem i rządzi zemstą. W mitologii egipskiej również pojawiała się postac boga Amona który jednak nie miał nic wspólnego ze złem, a uosabiał moce natury i pomagał przy sprawach związanych z płodnością.

Gaap – wczesniej był Aniołem należącym do chóru mocy i potęgi, teraz jego moce dotyczą miłości i nienawiści. Może sprawić,że ktoś  zamdleje lub utraci pamięć. Wzywany  przez przuconce kobiety, które pragną zemsty na niewiarnych kochankach. Czasami też  wzywają go osoby, które pragną danego meżczyzny lub kobiety, a oni nie zwracąja na nich uwagi. Jego moc może jednak sprawić, że miłośc przerodzi się w obsesje. Obdarzony jest skrzydłami nietoperza i zawsze towarzyszy mu czterech królów.

Furfur –  gniewny demon,który znany jest z opowiadania kłamstw i rzucania ciągle bluźnierstwami,przekleństwami i obrażaniem innych. To on bardzo  czesto opętuje ludzi, którzy potem obrażają wszystko  co święte i ważne.Odpowiada  za wiele huraganów i burz, które na zlecenie maga może spowadzić na dane tereny by zniszczyć domostwa czy pozabijać ludzi. Jeśli mag go wezwie może przyjść, jednak najpierw w ziemię uderzy piorun. Choć znany z kłamstw może mówić prawde, ale wymaga to dużej mocy maga/egzorcysty Ukazuje się jako jeleń z ognistym ogonem, choć gdy danej osobie uda się  go zmusić do mówienia prawdy przybiera postać  anielską.

Asmodeusz- demon, który odpowiada za strącanie ludzi z dobrej drogi. Według Samuela  Mathersa powstał on z kadzirodczego związku kowala i jego  siostry. Inni znowu twierdzą,że to on był wężem  który skusił Ewę do zjedzenia zakazanego owocu i jednym z królów piekła. Wiedzy  jego  użyto do stworzenia Światyni Jerozolimskiej. By ją stworzyć potrzeba było pewnego diamentu którego położenie znał tylko ten demon. Używajac podstępu założono Asmodeuszowi łańcuch z wyrytymi  imieniami Boga by ten  odpowiedział na wszelkie pytania. To on stworzył muzykę i taniec! Strzeże skarbów.

Feniks jest demonem, objawiającym się jako ognisty ptak, jednak z głową dziecka. Gdy  do nas przychodzi słychać dzięciece podśpiewywanie które należy zignorwać i rozkazać istocie przybrać postać człowieka. Nigdy nie mówi on w sposób zwyczajny – wszystkie jego słowa są przekazywane wierszem.Rządzi  życzeniami i pragnieniami. Istota ta choć przepełniona jest ciemnością twierdzi,że pewnego dnia uda się jej powrócić do Boga.

Pokrótce warto też wspomnieć o demonach takich jak:

Szaks- demon który odbiera zmysły wskazanej osobie. Odpowiada on za kradzieże, jednak za poleceniem maga musi zwrócić łupy dokładnie po 1200 latach. Bardzo lubi opowiadać o nadprzyrodzonych światach – bogach, demonach, duchach, strzygach, magicznych istotach, jednak lubuje się też w kłamstwie,dlatego by mówił prawdę trzeba go odpowiednio podejść. Przychodzi do nas jako bocian, a jego głos ma brzmieć naprawde przerażająco. Jego postać pojawia się w jednym z odcinków serialu Czarodziejki w którym kradnie on Księgę Cieni czarownicom.

Warto też wymienić demona  Oriasa, który zmienia kształty ludzim i uczy znaczenia gwiazd.Istnieje tez Amdusjas który przybiera postać jednorożca,a także Andras który jest jednym z  najbardziej niepewnych demonów- jeśli zobaczy u Ciebie siłę nauczy Cię zabijać i uczyni Cię wojownikiem, jeśli jednak zobaczy słabość zabije Cię w mgnieniu oka.

Co sądzicie o demonach Salomona? Odwazylibyście się je przyzwać, czy moze jednak zupełnie nie? Który demon szczególnie Was zszokował i przeraził?? I co zrobilibyście gdybyśie odnaleźli mosiężne naczynie, w którym demony według legendy są zamknięte? Jeśli bardziej interesuje Was temat magii, istot nadprzyrodzonych i czarownic zapraszamy Was na portal Czarostwo.pl

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.