Czy pójdę do piekła? To za te grzechy zostaniesz potępiony! Wsród nich są…

Piekło  opisywane było na wiele sposobów – raz jako ognisty świat pełny czerwonych potworów z rogami, a raz jako zupełna pustka i brak kontaktu z Bogiem. Nikt z nas pewnie nie chciałby znaleźć się ani w ognistym morzu,ani czuć pustki i samotności. Katechizm Kościoła Katolickiego opisuje iż dusze które na to zasługują bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie czeka je  coś co określane jest wiecznym ogniem i cierpią tam przerażające męki. Aby poznać wszelkie szczegóły obejrzyj nagranie poniżej:


Jednak kto zasługuje na karę piekła? Za jakie grzechy idzie się do piekła? W Katechizmie możemy przeczytać iż do piekła idzie ten kto umiera mając na sumieniu  grzech śmiertelny. Grzech śmiertelny to taki który jest popełniany w pełnej świadomości, a także całkowitej zgodzie.

By grzech był śmietelny musi też być częścią 10 przykazań Bożych, jednak i te mają swoją wagę np. morderstwo ma być dużo bardziej potężnym grzechem niż np. zabranie komuś czegoś. Podobnie jest też z brakiem szacunku do rodziców wyrażanym przez obrażanie ich co jest o wiele silniejsze niż mówienie złych rzeczy o kimś, kto jest nam zupełnie obcy.

Tak całą sprawę przedstawia Kościół Katolicki. Co sądzicie o takich kryteriach?

Czy zgadzacie się z nimi, a może macie inne zdanie? Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie byście trafili, gdybyście dokładnie w tej chwili odeszli z tego świata?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.