NASA odkryła Ósmą Planetę! Co wiemy o tajemniczej Planecie? (NAGRANIE)

Od jakiegoś czasu głośno było na temat konferencji jaką ogłosiło NASA! Oczywiście wiele portali zaczęło wtedy spekulować, że być może agencja rządu Stanów Zjednocznych ujawni istnienie obcych, a być może wyzna prawdę o legendarnej planecie X, która pewnego dnia ma być powodem katastrofy na Ziemi. Prawda jak zwykle okazala sie zupełnie inna…

NASA odkryła ósmą planetę, którą nazwano  Kepler-90i i która krąży wokół gwiazdy Kepler-90, która jest bardzo podobna do Słońca. Co ciekawe ilość Planet w Kepler-90 jest bardzo zbliżona do Układu Słonecznego. Ósmą planetę Kepler-90i odnaleziono dzięki Teleskopowi Keplera. Jest to planeta skalista i dużo gorętsza od Ziemi, więc życie na niej raczej byłoy dość trudne, jednak NASA wyznaje iż bardzo możliwe iż w systemie Kepler-90 znajduje się planeta bardziej podobna do Ziemi.

Kepler-90i jest także 30% większa od naszej Planety. Do dokonania tego odkrycia wykorzystano sztuczną ineligencję i system samouczenia się maszyn,  który pozwala aplikacji komputerowej  na podstawie własnej analizy przewidzenie wyniku danej sytuacji. NASA wydaje się  pokładać duże nadzieje w Planetach gwiazdy Kepler-90 i uważa że szanse iż znajdą tam planetę podobną do  Ziemi są naprawdę spore.

Warto przypomnieć sobie ostatnią „niespodziankę” od NASA!

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.