Jakie naprawdę są Anioły? To może przerazić wielu… (SZOKUJĄCE NAGRANIE)

Kim są Anioły? Czy to zawsze dobre i potulne istoty? Czy zawsze chętnie pomogą człowiekowi?

Anioły wielu z nas kojarzą  się jako istoty świetliste, które zawsze są miłe i uczynne i nigdy nie odmówią człowiekowi pomocy. Czy jest to prawda? Tylko do pewnego stopnia.

Biblia naucza, że Anioły są istotami, które chcą pomagać ludziom np. w Starym Testamencie Anioł ukazuje się Hagar i jej synowi gdy Ci umierają z pragnienia na pustyni i ukazuje im źródło.
Anioł daje także jedzenie i picie Eliaszowi, gdy ten myśli, że to koniec. Anioły są sługami Boga i by zrobić  to co On im nakazuje są wstanie posunąć się do wszystkiego np. jak wtedy gdy Bóg chciał by monarcha ustąpił, więc wysłał  swoje Anioły i te pozabijały wszystkich pierworodnych zarówno ludzi jak i zwierzęta.

Może się to wydawać trochę straszne, ale tak jest. Anioły służą człowiekowi na polecenie Boga, kiedy jednak ich Pan nakazuje im odstąpić od pomocy ludziom,a  nawet zrobić im krzywdę to one tak uczynią. Aniołowie często pełnią także rolę posłańców np. gdy Anioł zwiastuje Maryi, że ta urodzi wyjątkowe  dziecię. Są naszymi opiekunami i doradcami np.  pomagają Józefowi podjąć właściwą decyzję co do tego czy powinien poślubić Matkę Jezusa. Dzięki temu fragmentowi możemy dowiedzieć, się że Anioły czasami próbują ukazać nam dobrą drogę i odpowiednie rozwiązanie problemu, jednak ostateczna decyzja należy tylko do nas. Istoty te są też potężnymi pocieszycielami, które dla przykładu pocieszały samego Jezusa gdy ten był zmęczony psychicznie po atakach kuszenia ze strony diabła. Jezus mówił, że Anioły radują się gdy nawet jeden z grzeszników się nawróci.

Wiemy także że Anioły podobnie jak My posiadają wolną wolę i część z nich postanowiła się zbuntować nie rozumiejąc dlaczego Bóg tak bardzo ukochał sobie słabych i marnych ludzi. Dzięki temu wiemy, że Anioły potrafią być mściwe i porzucić pomaganie człowiekowi na rzecz sprowadzenie go na zło. W czasie Apokalipsy na Ziemi mają także pojawić się czterej Aniołowie  którzy na zlecenia Boga będą siać śmierć i zniszczenie na części ludzkości.

Warto także zapoznać się z porównaniem Upadłych Aniołów i Obcych:

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.