10 szokujących teorii spiskowych na temat filmu Shrek! Czy Shrek jest chory psychicznie? (NAGRANIE)

Shrek to seria filmów animowanych, którą pokochali ludzie na całym świecie! Przygody zakochanego ogra i ciągle gadającego osła rozśmieszają i wzruszają, ale czy od teraz będą też przerażać? Ludzie kochają teorie spiskowe i to jeszcze dotyczącej tak znanego filmu: Dziś przedstawimy Wam 10 teorii spiskowych dotyczących filmu Shrek!

By zapoznać się z pierwszą teorią spiskową musimy cofnąć się do roku 1881 roku kiedy to zaczęły ukazywać się we fragmentach historie o słynnym Pinokio czyli marionetce, która próbuje stać się prawdziwym chłopcem.Pinokio starał  się być grzeczny i uczynny, niestety nie zawsze mu to wychodziło – Jak wtedy gdy wybrał się  do Pleasure Island, czyli miejsca gdzie dzieci mogą robić wszystko czego zapragną. To jednak ma swoje konsekwencje ponieważ z czasem złe dzieci zmieniały się w osły i były sprzedawane na targu co spotkało Pinokio – Nie z każdym jednak było podobnie, bowiem w krainie głupców była część dzieci,które zamieniły się w osłów, jednak dalej mogły mówić: Nie wyjaśniono jednak co z nimi robiono! I już z pewnością możecie się domyślać o co chodzi w tej teorii spiskowej… Czyżby osioł dawniej był chłopcem, który wyruszył do krainy  głupców i został zamieniony w gadającego osła? Pamiętajcie, że w Shreku występuje zarówno Osioł jak i Pinokio i  Pinokio jest pierwszą bajkową postacią z jaką rozmawia  Osioł w scenie gdy Osioł mówi, że nie zapraszał nikogo, a Pinokio odpowiada: Ej Ty. No nie bądź taki drewniak!

Lord Farquaad jest z pewnością jedną z najmniej lubianych postaci ze Shreka. Mały władca Dulocu,który chciał znaleźć sobie piękną księżniczkę. Pomimo niskiego wzrostu jego ego jest ogromne – Ostatecznie zostaje zjedzony przez Smoczycę! Niewiele jednak osób  zwróciło uwagę na sceny, w których widziane jest logo Lorda Farquaada. Czy Wam też z czymś się kojarzy? Czy widzicie to ogromne podobieństwo do loga Facebooka? Czyżby Mark Zucendberg lub ktoś inny tworzący logo do Facebook zainspirował się filmem z 2001 roku? Przypomnijmy, że Facebook pojawił się w 2004 roku. A może jest to jednak jedna z tych kontrowersyjnych proroctwo fimowyc, w których film zapowiada przyszłe wydarzenia w prawdziwym życiu?

Każdy z nas wie, że Fiona jest ogrem – Za dnia piękna księżniczka, w nocy zmienia się w szkaradną istotą. Warto jednak przytoczyć teorie spiskową o tym dlaczego właściwie Fiona przemienia się w ogra. Otóż z fabuły filmów o Shreku dowiadujemy się, ze ojciec Fiony  jest tak naprawdę żabą i poprosił wróżkę, by ta przemieniła go w mężczyznę gdyż zakochał się w kobiecie. Teoria spiskowa zakłada iż wróżka uczyniła to pragnienie, jednak okazało się, że nie mogła  zmienić genetyki i córka mężczyzny urodziła się jako pół człowiek pół żaba, czyli ogr. Mężczyzna nie przyznał się żonie że wygląd kobiety wziął się z jego winy i zwalił wszystko na klątwę, którą rzuciła zła czarownica. Ojciec Fiony szukał pomocy o wróżki, która stwierdziła, że może pomóc jego córce podobnie jak pomogła jemu jednak w świecie Shreka jak wiemy miłość jest  silniejsza od magii i tym sposobem  ponieważ  ojciec Fiony będąc  w dzień mężczyzną  pocałował swoją ukochaną to jego czar się utrwalił, natomiast Fiona jako dziecko nie mogła jeszcze się zakochać i znaleźć prawdziwej miłości, więc dlatego nie mogła zapieczętować czaru i stać się na cały czas człowiekiem. Wróżka miała  jednak w tym swój ukryty plan – nakazała zamknąć Fionę w wieży, by ta przypadkiem z czasem dojrzewania nie  odnalazła  prawdziwej miłości. Wróżka bowiem bardzo chciała by gdy Fiona dojrzeje to jej syn został jej ukochanym,  zapieczętował pocałunkiem czar i przy okazji przejął królestwo  ojca Fiony.

Oglądając uważnie film możemy zauważyć iż Magiczne zwierciadło dzięki któremu Farquaad  odnalazł Fionę nie należy do niego. W trakcie filmu dowiadujemy się, że jego rycerz informuje go iż odnaleźli zaczarowane lustro. Może to podpowiadać iż faktycznie owe zwierciadło to to samo, które w  historii o królewnie Śnieżce używa zła królowa, która chce zabić swoją pasierbicę.  Przypomnijmy że pod koniec  baśni o Śnieżce zła  królowa wpada w szał przez co traci swój piękny  wygląd i postanawia  nigdy już nie patrzeć w  zwierciadło. Bardzo więc możliwe, że królowa skoro nie było jej już potrzebne schowała zwierciadło w bezpiecznym miejscu i to też tłumaczyłoby   podekscytowanie rycerza z odnalezienia niezwykłego przedmiotu, który był szukany dość długo.

Z pewnością pamiętacie scenę, w której magiczne zwierciadła przedstawia lordowi trzy potencjalne ukochane mężczyzny. Najpierw przedstawia mu kopciuszka którą opisuje jako upośledzoną psychicznie dziewczynkę, która uwielbia gotować dla macochy i jej córek. Potem mamy  królewnę Śnieżkę o której lustro mówiło już trochę bardziej pozytywnie – podkreśla jej piękność, jednak nie zapomina tez by wspomnieć, że dziewczyna ma romans z  krasnoludkami. Co najciekawsze ostatnia jest Fiona którą jako jedyną nie obraża i opisuje jako piękną, gorącą i bardzo kobiecą – wspomina o tym iż jest uwięziona w wierzy,  natomiast zwierciadło dobrze  przecież wie, że lord sam nie wybierze się, by ją uwolnić i wyśle jakiegoś bohatera więc nie jest to żaden problem.  Dlaczego więc lustro wspomniało o upośledzeniu Kopciuszka i romansie Śnieżki a  zapomniało  wspomnieć o tak nieistotnym szczególe iż Fiona jest w połowie ogrem. Potem co prawda niby chce to wyjaśnić, ale dzieje się to już po dokonaniu wyboru przez lorda i trzeba przyznać, że robi to dość nieudolnie jakby tylko potem chciało mieć wymówkę,że przecież próbowało go ostrzec.

Wiele osób zastanawia się nad najbardziej szokującym związku w Shreku, a mianowicie Ośle i Smoczyczy. Chodzi oczywiście o fakt jakim cudem malutkiemu Osłowi udało się zapłodnić wielkiego smoka i oczywiście dlaczego mogły powstać z tego dzieci? Oczywiście wiadomo, że to tylko bajka itd, ale jeśli przyjrzymy się temu bardziej życiowo może przyjść nam do głowy owa   teoria spiskowa. Osła poznaliśmy jako sympatyczną postać,która ma zostać  sprzedana przez swoją panią. Jego właściciela chcąc zwiększyć zysk z osła nakazuje mu żeby ujawnił swoją zdolność mówienia.Ten jednak milczy i przez przypadek otrzymuje dawkę magicznego  pyłku, dzięki któremu chwilowo może latać. Potem osioł w trakcie  ucieczki trafia na Shreka, który go ratuje. Osioł miał bardzo dużo  szczęścia, ale czy na pewno. A co jeśli osioł tak naprawdę został wtedy sprzedany i trafił np. do cyrku  podobnie jak osioł Pinokio w książce. A skąd  przygody ze  Shrekiem i jego dzieci ze smoczycą? A stąd iż w cyrku osioł wpadł w depresję – był męczony, bity i by uciec od strasznej rzeczywistości zaczął tworzyć w swojej  wyobraźni swój piękny świat – Z czasem rzeczywistość zaczęła mu się mieszać z  fantazją.

Jeszcze bardziej szokująca może być postać mamy Fiony – dobrotliwej i miłej kobiety, która wspiera swojego męża i córkę. Jej  przeciwieństwem jest zapatrzony w siebie i egoistyczny syn wróżki, który chce być z Fioną by przyjąć  królestwo jej ojca. Jeśli przyjrzymy się uważnie zauważmy wręcz niesamowite podobieństwo matki Fiony do syna wróżki. Przypadek, a może coś się w tym kryje?

 

Jedna z teorii już  wymienionych mówi, że Fiona stała się ogrom dzięki żabim genom ojca, natomiast jego historia o złej czarownicy to tylko przykrywka by ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Tymczasem nie musi tak być na pewno – Być może tą złą czarownicą jest wróżka,która  zaczarowała Fionę chcąc by potem jej syn zdjął klątwę i zyskał  królestwo.

Na potwierdzenie tego może przemawiać inna teoria iż dziwnym trafem żaba zakochała się akurat w  księżniczce i dziwnym trafem akurat wróżka pojawiła się przed tą żabą by zamienić ją w człowieka. Być może od początku był to plan wróżki – Być może rzuciła czar miłosny na żabę by ta  zakochał się w księżniczce – A był to początek jej pomysłu by w przyszłości  zaczarować ich córkę i sprawić by jej syn się z nią ożenił i zyskał ich majątek.

U nas ciekawość wzbudziło teoria o chorobie psychicznej Osła, która faktycznie może szokować. Jednak według nas jeszcze bardziej pasuje ona do Shreka – pamiętamy iż Shrek na bagnie żył spokojnie, straszył ludzi, wiódł beztroskie życie itd, ale jak sam potem ujawnia w czasie szczerej rozmowy z osłem czegoś mu zawsze brakowało. Był samotny a inni się go bali i tylko udawał, że sprawia mu to przyjemność! Czy więc możliwe, że Shrek siedząc samemu na bagnie bez przyjaciół z czasem oszalał i zachorował na schizofrenię  zamykając się w świecie, w którym zawsze to on jest bohaterem, to on zdobywa miłość księżniczki, to on wiedzie szczęśliwe życie.

Niedługo nagranie o teoriach o Shreku a tymczasem film o teoriach spiskowych o Kevinie:

 

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

10 przerażających horrorów opartych na faktach! (NAGRANIE)

nie Maj 13 , 2018
Horrory mają za zadanie nas przerazić, zszokować i oczywiście zapewnić nam rozrywkę. W horrorach mamy różnych anty bohaterów – od wampirów, duchów i czarownic aż po sadystów i psychopatów a kończąc na morderczych pomidorach czy opętanych lalkach. Oczywiście choć horrory nas przerażają to przecież w końcu każdy z nas uspokaja […]