10 przerażających horrorów opartych na faktach! (NAGRANIE)

Horrory mają za zadanie nas przerazić, zszokować i oczywiście zapewnić nam rozrywkę. W horrorach mamy różnych anty bohaterów – od wampirów, duchów i czarownic aż po sadystów i psychopatów a kończąc na morderczych pomidorach czy opętanych lalkach. Oczywiście choć horrory nas przerażają to przecież w końcu każdy z nas uspokaja się, że to tylko film i nic tu nie jest prawdziwe. Co jednak z horrorami, które oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Dziś przedstawimy Wam horrory oparte na prawdziwych wydarzeniach. 

Egzorcyzmy Emily Rose – wszyscy z nas pamiętają ten film. Obraz ten spotkał się z masą kontrowersji.Historia Anneliese Michel bez wątpienia wzruszyła, a jednocześnie przeraziła masę ludzi na całym świecie. Owa dziewczyna urodziła się w 1952 roku w Leiblfing i dzięki wychowaniu odznaczała się niezwykłą moralnością i przywiązaniem do wartości chrześcijańskich, takich jak miłość, szacunek, czy czynienie dobra. Anneliese poszła w swojej miłości do człowieka tak daleko, że zapragnęła cierpieć w imię dusz, zamkniętych w czyśćcu, które w  związku ze swoim niegodziwym życiem nie mogły trafić do raju i cieszyć się widokiem samego Boga.

Jej męka rozpoczęła się, kiedy miała 16 lat – To właśnie wtedy zaczęła cierpieć na rzekome ataki epilepsji, a także depresję, która odbierała jej chęć do życia i dalszej walki. Lekarze nie byli wstanie jej pomóc, gdyż wszystkie specyfiki zawiodły, więc zostawili ją samą ze swoim demonem. Niestety to co było w jej ciele dalej postępowało, a z czasem biedna Michel zaczęła widzieć przerażające obrazy. Wizje te objawiały się najmocniej podczas modlitwy, kiedy przerażona dziewczyna chciała uciec od zła, a ono odciągając ją od rozmowy z Bogiem ukazywało jej istoty o wyglądzie demonów, które na okrągło rechotały i wykrzykiwały, że na wieki jest ona potępiona i jej Ojciec nie może jej pomóc. Stan Anneliese stawał się coraz poważniejszy, a zachowanie wprawiało w strach i obrzydzenie – Dziewczyna piła swój własny mocz, jadła pająki i muchy,  potrafiła rzucać ludźmi, a nawet łapała i odgryzała głowy ptakom.Poza tym praktycznie na okrągło biegała, skakała po ścianach, wykrzykiwała przekleństwa, po czym zamykała się w sobie, jakby na jakiś czas jej duch ulatywał z ciała.  Wykazywała również wstręt do wszystkiego co związane z religią chrześcijańską: Szczególny ból sprawiało jej przełknięcie Komunii, która była dla niej czymś w rodzaju ognia! Dla rodziny prawdziwym szokiem była niechęć kapłanów do przeprowadzenia egzorcyzmu i nakłanianie jej do dalszego podawania leków dziewczynie. Ostatecznie, jednak po około 7 latach zgodzono się na wykonanie rytuału, który odprawiał proboszcz Ernst Alt oraz Arnold Renz. Czas ten był okresem cierpienia, ciemności i działań złych duchów i ostatecznie zakończył się śmiercią dziewczyny 1 lipca 1976 roku.

Część z tych wydarzeń możecie zobaczyć na filmie poniżej. Według późniejszych analiz okazało się, że Michel była opętana przez sześć bytów: Lucyfera, Judasza, Kaina, Nerona, Hitlera i Fleischmanna i każdy z nich przemawiał na materiale wideo. Prokuratura, jednak zlekceważyła nadnaturalne przesłanki, a nawet zeznania świadków, którzy mówili o nienaturalnym głosie umarłej dziewczyny, czy nadludzkiej sile, którą dysponowała. Nawet niemieccy biskupi nie obronili egzorcystów, a nawet jeden z nich wydał oświadczenie, w którym wyznał, że szatan nie istnieje, a opętanie to tylko zwykła choroba psychiczna. Ostatecznie zarówno duchowni jak i rodzice zostali skazani na karę 6 miesięcy więzienia pod zarzutem niedbania o dziecko i zagłodzenia go.Zupełnym przełomem okazał się dziennik Anneliese, który zawierał jej przemyślenia co do opętania i zła, które jej się przydarzyło. Według książeczki 24 października 1975 roku Bóg objawił się swemu dziecku i rzekł: „Zbawiciel powiedział: Będziesz wiele cierpieć w zastępstwie innych i znosić cierpienia już teraz. Twoje cierpienie, twój smutek i opuszczenie służą mi do tego, by zbawiać dusze”. I dalej: „Moje krzyże są największymi podarunkami. (…) Wszystko jest podarunkiem mojej wielkiej miłości do ciebie”.

Okazało się także, że dziewczyna wyznała, że jej cierpienie jest wynikiem zła kapłanów, którzy nie wierzę w diabła,  a także młodzieży niemieckiej, która czyni zło bez opamiętania. Tylko przeżywając te wszystkie katusze mogła uzdrowić ich dusze i przywrócić im miejsce w Niebie….

Koszmar z ulicy Wiązów to seria filmów, która do tej pory przeraża ludzi na całym świecie. Historia psychopatycznego mordercy z nożami, który zakrada się do snów ludzi by ich zabić! Oczywiście każdy z nas wie, że to fikcja: Ale czy na pewno? Wes Craven czyli twórca koszmarnej serii przyznał iż jego produkcja o mordercy ze snów powstała w dużej mierzę dzięki artykułowi, który  przeczytał w  LA Times.  Artykuł opisywał dziecko nękane przez mroczne sny o przerażającej postaci. Dziecko chcąc uniknąć spotkania z potworem nie spało przez kilka nocy, ale w końcu  potrzeba wzięła górę – Rodzice dziecka bardzo się martwili o to iż syn nie chce spać, więc kiedy w końcu zasnął poczuli ulgę. Niestety tylko na chwilę – W środku nocy usłyszeli potworny krzyk syna, wiec szybko pobiegli do sypialni syna. Kiedy dotarli na miejsce dziecko już nie żyło!

Jedną z najbardziej znanych serii horrorów jest opowieść o sadystycznym Latherface który lubował się w pozbywaniu się swoich ofiar za pomocą piły mechanicznej.

I choć oczywiście możemy to traktować wyłącznie jako film to, jednak twórcy tworząc scenariusz inspirowali się prawdziwymi wydarzeniami, a konkretnie postacią Ed Geina. Mężczyzna wychował się w La Crosse w stanie Wisconsin i od początku zarówno jego jak i jego brata życie nie należało do normalnych: Matka, która była ogromną maniaczką religijną twierdziła, że wszystkie kobiety świata to demony, pełne grzechu, więc za żadne skarby świata nie pozwalała zbliżać się do nich jej synom. W końcu więc matka postanowiła razem z dziećmi i ojcem, któremu zostały ostatnie chwile wyprowadzić się na samotną farmę, gdzie z pewnością widok kobiet byłby rzadkim zjawiskiem. Pewnego razu na farmie doszło do wypadku, w którym zapaliły się krzaki, a bracia próbując ugasić płomienie stracili się na chwilę z oczu. To było ostatnie spotkanie obydwu braci! Młodszy już nigdy nie wrócił, a jego ciało odnaleziono nieopodal farmy, jednak z dala od wszelkiego ognia, a do tego z ogromnymi ranami: Sprawa jednak ucichła, bo uznano śmierć za przypadek!

To właśnie tej nocy miał narodzić się prawdziwy morderca.Morderca, który kochał kolekcjonować narządy rozrodcze, a także ludzkie głowy. Co więcej mężczyzna kochał tworzyć różne przedmioty – najchętniej pasy z brodawek i nosów, a także maski z ludzkiej skóry. Wszystko to wynikało z jego młodzieńczej pasji, bowiem już od najmłodszych lat kochał czytać magazyny o śmierci i książki do anatomii.  Na ślad mordercy policja trafiała przez błędy, które popełniał: Najpierw przez zakrwawione okulary dziewczynki, którą porwał, a potem nabój, dzięki któremu odkryto miejsce, skąd pochodził napastnik. I tak właśnie trafiono do domu Eddiego. Mężczyznę ujęto, jednak w trakcie procesu uznano go za chorego psychicznie i skierowano do szpitala. Jak twierdzą lekarze Eddy był niezwykle szczęśliwy w ośrodku – zupełnie jakby wydawało mu się, że trafił do raju. Zmarł w 1984 roku z powody powikłań po chorobie nowotworowej! I choć Ed Gein nie używał piły mechanicznej to sami twórcy horrorów przyznają, że przenieśli na fikcyjnego bohatera wiele jego cech.

Dziewczyna z  sąsiedztwa to thriller o dziewczynie która razem z siostrą trafia pod opiekę do ciotki Ruth, której prawdziwe oblicze przeraża. Cała historia dziewczyna z  również oparta jest na  prawdziwych wydarzeniach  – Sylvia Likens naprawdę była torturowana przez swoją opiekunkę Gertrude Baniszewską! Co więcej kobieta  zachęcała  dzieci z  sąsiedztwa by także torturowały dziewczynę – przypalali ją papierosami, a nawet zmuszali by włożyła sobie butelkę do pochwy i jadła kał. Ciotka razem z dziećmi wyryła jej na brzuchu napis:  Jestem prosty.tutką I JESTEM Z TEGO DUMNA. Dziewczyna w wyniku obrzęku i szoku po przypaleniu  skóry i braku jedzenia i wody umarła.

Nikt by się pewnie nie spodziewał że film o kanibalach może być stworzony na podstawie  prawdziwych wydarzeń, a jednak! Mowa tu o produkcji Wzgórza mają oczy która powstała na postawie postaci ojca rodziny kanibali Sawney’a Beana. Mężczyzna mieszkał w jaskini razem z żoną i dziećmi i kradł pieniądze podróżnikom. Z czasem by zaoszczędzić postanowił, ze zarówno on, żona i dzieci będę zjadali obrabowanych podróżników. Zjedli razem ponad 1000 osób! Warto też wspomnieć, że rozmnażali się w związkach  kazirodczych. Części ciał   zamordowanych ludzi miały być uwędzone lub  zamarynowane.

Szczęki to seria filmów opowiadająca o atakach rekina. Szczególnie pierwsza część stała się prawdziwą klasyką kina. Nie każdy wie jednak, że produkcja ta oparta jest na prawdziwych wydarzeniach a  konkretnie na serii ataków rekinów na Jersey Shore w 1916 roku.  Wszystko zaczęło się od Charlesa Venstanta, który został ugryziony na Beach Haven i zmarł! Pięć dni  później i 45 mil na północ rekin zabił kolejną osobę.Potem   30 mil na północ i 10 w głąb lądu rekin zabił kolejnego chłopaka, a także  mężczyzna który próbował go uratować. Następna osoba zginęła pół godziny później! Czy był to jeden i ten sam rekin, a może było ich więcej – tego do dziś nie wiadomo.

Slender man – co prawda ten film dopiero pojawi się w kinach (pod koniec sierpnia) natomiast już teraz warto o nim wspomnieć.  Postać Slender Mana jest z pewnością niezwykle popularna w sieci – wiele osób twierdzi, że widziało tą istotę nawet w rzeczywistość. Victor Surge miał wymyślić tego smukłego mężczyznę z mackami na potrzeby konkursu o tematyce paranormalnej.To jednak nie koniec historii! W 2014 roku dziewczyny Anissa Weier i Morgan  postanowiły zabić swoją koleżankę by stać się  wysłanniczki istotami zwanej jako Slender man. Zadały jej 19  pchnięć nożem, jednak  dziewczyna przeżyła. Jedna z napastniczek Anissa została skazana na karę 25 lat w zakładzie psychiatrycznym.

Filmy Elza Wilczyca z SS opowiada historię   komendantki hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, która w bardzo alternatywny sposób poszukuje sobie kochanka. Film  opisuje historie Margarete Ilse Koch, która była nadzorczynią obozu kobiecego i nazywaną ją  Suk..ą z Buchenwaldu. Kobieta wybierała więźniów z ciekawymi tatuażami, by następnie z ich skóry stworzono rękawiczki lub torebki! Uwielbiała  torturować więźniów i zmuszać ich do go gw.ałtu co nie podobało się nawet nazistom. Jadała posiłki w otoczeniu ludzkich czaszek. Koch powiesiła się w więzieniu, w którym przebywała za sow swoje je liczne przerażające czyny.

Chemiczne zaślubiony jest filmem opowiadającym historie  reinkarnacji maga Aleistera Crowleya. O postaci tego maga można było stworzyć świetny film. Postać Aleistera Crowleya od dawna wzbudza wiele emocji – Jest on twórcą księgi Liber AL vel Legis,która została mu podyktowana przez istotą zwaną jako Aiwass. Według księgi zbliża się zupełnie nowa era, która zmieni zupełnie świat który znamy. Mężczyzna miał posiadać  niezwykłe zdolności kontrolowania żywiołów, wpływania na ludzi i rzucania potężnych zaklęć. I można było z tego zrobić dobry film, niestety produkcja jest zwyczajnie słaba i oceniana tragicznie nisko.

Filmy o wampirze romantyku, który rozkochuje w sobie kobiety a następnie zamienia w wampirzyce!  Chyba każdy wie o jakie produkcje chodzi – oczywiście o filmy o Drakuli. WIększość osbó z pewnością wie, że książka i filmy o tej istocie powstały na podstawie prawdziwych wydarzeń – Nie wystepowały w nich jednak wampiry a władca wołoski Vlad Palownik który kochał jadać chleb maczany w krwi swoich ofiar. Poza tym bardzo często skazywał ludzi na nabicie na pal,a  jednego z Cyganów ugotował żywcem i nakazal reszcie jego ludu go zjeść. Warto też wspomnieć, że ciało Drakuli zniknęł z grobu.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.