10 szokujących kłamstw, które uczą nas w szkołach! (NAGRANIE)

Nie wielu z nas w czasach swojej młodości kochało szkołę – Często dlatego, że zbyt często uczyliśmy się w niej rzeczy, które zupełnie nas nie interesują. Nie wspominając już o programie nauczania, który jest zwyczajnie w świecie przeładowany i sprawia, że dzieci zamiast zrozumieć i nawet polubić naukę muszę wszystko wkuwać na pamięć, a potem zapomnieć i uczyć się kolejnych trudnych rzeczy bez zrozumienia tak naprawdę o co w tym wszystkim chodzi. Nuda w szkole i przeładowany program to jedno – gorzej, że często uczymy się w szkole rzeczy, które okazują się zupełnie nieprawdziwe. Dziś przedstawimy Wam 10 rzeczy na temat których jesteśmy oszukiwani – także w szkole!

Przez długi czas nauka i program nauczania twierdziły, że Układ Słoneczny ma 9 planet! Z czasem jednak stwierdzono, że skoro Pluton jest tak malutki (mniejszy nawet od Księżyca) to takich Planet jest całe mnóstwo, więc co chwilę odkrywana by była kolejna. I właśnie dlatego wprowadzono pojęcie Planety Karłowatej, która jest czymś pomiędzy planetą a małym ciałem niebieskim jak np. kometa. Planeta karłowata nie jest także grawitacyjnie dominująca i znajduje się na orbicie w okół Słońca.

Często słyszymy iż diament jest najtwardszym materiałem na Ziemi. Jednak zupełnie nie jest to prawda! Według badań Zichenga Pana z Uniwersytetu Jiao Tong udowodniono iż odmiana azotku boru, która powstaje podczas erupcji wulkanów jest twardsza. To jednak nie wszystko – podobnie jest z lonsdaleitem, który jest odmianą diamentu, jednak znajdowaną w meteorytach! Jego twardość bierze się z heksagonalnie ułożonych atomów węgla. Zwykły diament ma strukturę sześcienną.

Większość osób błędnie sądzi, że to Thomas Edison jest wynalazcą żarówki, jednak nie jest to prawda! W rzeczywistości pierwszą żarówkę stworzył naukowiec Warrena de la Rue, jednak posiadała ona pręcik wykonany z platyny, a ponieważ jest ona droga to taka żarówka niestety nie nadawała się do komercyjnego  zastosowania. Różni naukowcy szukali czegoś co zastąpi platynę i w końcu Thomas Edison znalazł zwęglone włókno japońskiego bambusa, które spełniało wszelkie warunki.

Kontrowersji w związku z polowaniami na czarownice w Salem i nie tylko od dawna jest sporo! Cała historia tamtejszych czarownic rozpoczęła się gdy córka pastora w Salem  Betty Parris, a także jej kuzynka Abigail doznawały silnych konwulsji. Dziewczyny stwierdziły, że za ich choroby odpowiadają czarownice, a nawet podały konkretne nazwiska: Sara Osborne, żebraczka Sara Goods i niewolnica murzyńska Tituba. Ta dziwna choroba z czasem dotknęła także innych  kobiet w Salem. I zaczęła się paranoja – W czasie przesłuchań rzekome przeklęte twierdziły, że  duch przesłuchiwanych kobiet je szczypał i szeptał im złe rzeczy do uch. Kobiety tarzały się po podłodze i krzyczały twierdząc, że to wina magii. Z czasem brakowało już miejsc w więzieniach. Można się było uratować, ale  najpierw trzeba było się przyznać do wielu szokujących rzeczy jak kochanie się z diabłem, rzucanie klątw na dzieci i krowy i podpisanie paktu. W przeciągu 4 miesięcy  zabito 19 osób. Zmiażdżono także głowę pewnemu starszemu mężczyźnie. By zostać oskarżonym nie trzeba było dużo. A to, że umarła krowa i ktoś dzień wcześniej się jej przyglądał. A to, że czyiś kot dotknął dziecka, które kilka dni później umarło. Doszło do tego, że nawet dzieci zeznawała iż ich matka zajmuje się magią. Jednak to co tu jest najważniejsze to fakt, że czarownic i czarowników w Salem nie palono na stosie jak myśli wiele osób, a je wieszano.

Fakt że karaluch przetrwałaby wojnę nuklearną powtarzany jest od dawna. Nie tylko w szkole, ale w filmach, bajkach,  książkach i tak dalej. Szkoda tylko, że nie jest to prawda: Ten mit  obalono już dawno temu! Naukowcy o nazwisku Wharton  udowodnili iż karaluch jest bardzo podatny na promieniowanie, a np. muszka owocówka jest bardziej odporna. Gdyby była wojna nuklearna w rzeczywistość karaluch zginąłby jako pierwszy.

Hiszpania, byki, arena i oczywiście czerwona  płachta. To wszystko kojarzy nam się z Korridą, czyli tradycyjną walką z bykiem. Taka zabawa jest bolesna dla zwierzęcia, gdyż polega na tym że najpierw specjalnie wyszkoleni torreadorzy drażnią byka,a potem dana osoba wbija mu broń przypominająca włócznie w garb, co potem robią także inne osoby.  Utarło się dziwne przekonanie, że czerwony kolor płachty sprawia, że byk jest  zdenerwowany.. A tak naprawdę to wynika z bicia zwierzęcia, drażnienia go i energicznych ruchów płachtą przez torreadora.

Dieta wegetariańska wcale nie jest nieodpowiednia dla człowieka. Wielu  nauczycieli a nawet lekarzy straszy, że dieta  wegetariańska jest niezdrowa i może sprawiać, że dziecko przestanie rosnąć, a nawet może  umrzeć. Tymczasem odpowiednio zbilansowana dieta oparta na warzywach, owocach,  ziarnach, mleku i jajkach jest bardziej zdrowa od tej tzw tradycyjnej.   Naukowcy z Kalifornii badali przez 5 lat grupę 70 tys Amerykanów – podzielonych na odpowiednie grupy – wegan, czyli osób które nie jedzą mięsa,  jajek, mleka itd. Kolejna grupa to ludzie którzy nie jedzą mięsa, ale jedzą  przetwory mleczne. Następna to osoby jedzące z mięsa tylko ryby. Potem osoby które jedzą mięso ale bardzo mało, a ostatnia to grupa osób które na co dzień jedzą mięso. Okazało się, że umieralność wśród wegetarian była niższa niż u osób, które jedzą mięso – Co ciekawe szczególnie widać tu o przedstawicieli płci męskiej. Najbardziej interesujące jest to, że najmniej panów przedwcześnie umierało na diecie wegańskiej, czyli takiej bez mięsa, ale też nabiału.

Każdy z  nas przynajmniej raz w życiu słyszał w szkole słowa typu Bez wykształcenia niczego nie osiągniesz. Jak nie zdasz matury będziesz kopał rowy. Tymczasem oczywiście choć matura i studia mogą pomóc osiągnąć sukces to należy pamiętać że jeśli nie potrafi się myśleć to do niczego wielkiego się nie dojdzie. Jest przecież mnóstwo osób, które nie mają szczególnego wykształcenia a osiągnęły  wielki sukces jak np. niektóre  gwiazdy w Polsce  np. Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska,  czy Robert Kubica, którzy nie mają nawet matury.

Często w filmach, a nawet czasami w szkole twierdzi się, że w Kosmosie nie ma grawitacji i oczywiście przywołuje obrazki latających ludzi. Faktem jednak,że w Kosmosie nie słychać dźwięku bo panuje tam próżnia jednak grawitacja jest, bo niby jakby utrzymały się Planety na stałych kursach obiegające Słońce.

 

Niejednokrotnie zapewniano nas, że kameleony wykorzystują swoją zdolność do wtopienia się w otoczenie by ukryć się przed drapieżnikami. Tymczasem nie jest to prawda, gdyż kameleony stosują tą zdolność do wielu rzeczy ale na pewno nie do ochrony – używają do np. komunikacji z innymi kameleonami, do zwabienia partnerki,czy ciemnieją by się ogrzać.

Często słyszy się o tym iż wielbłąd gromadzi wodę w swoim garbie i to dlatego może nie pić wody całe tygodnie. Tymczasem to co naprawdę mają w garbie wielbłądy to tłuszcz, a nie woda. Ów tłuszcz jest źródłem energii, ale także wody, która jest tworzona jako produkt uboczny metabolizmu.

Na koniec jeszcze dodatkowe ciekawostki – Pierwsza  trochę powiązana z wampirami. Często wmawia się nam, że paznokcie rosną nawet długo po śmierci i to dlatego wiele osób wierzyło kiedyś w pół ludzi pół demony pijące krew. Tymczasem paznokcie rosną tylko wtedy gdy powstają nowe komórki, a śmierć  z czasem to uniemożliwia.  Złudzenie optyczne że paznokcie rosną wynika  ze skurczu skóry po śmierci.

Oczywiście każdy z nas wie, że 2+2=4 ale niektórzy stosują tu zupełnie inne podejście i faktycznie wynika  z niego, że nie zawsze 2+2=4. Zresztą sami zobaczcie przykład takich wyliczeń:

 

Rzadko dobrze przedstawiają nam w szkole prawdę o wyglądzie Ziemi. Pokazuje nam się po prostu piękny obrazek – tymczasem nie wyjaśnia się iż kształt naszej planety nieustannie się zmienia ze względu na niekończący się ruch płyt kontynentalnych. Kształt naszej planety w rzeczywistości jest daleki od ideału i należy pamiętać że zdjęcia Ziemi nie pokazują prawdziwego jej kształtu a jedynie różnice w sile grawitacji Ziemi w różnych punktach wokół niej.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze zdjęciami NASA, które mogą nie tylko szokować, ale i niepokoić.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.