10 zakazanych apokryfów, które Cię zszokują! Prawda o Jezusie ukrywana? (NAGRANIE)

Apokryfy to fragmenty religijne, które przez Kościół uważane są jako nienatchnione i o niepewnym źródle, dlatego nie zostały włączone do Kanonu Biblii. Jak wiele rzeczy, które zostają w jakiś sposób zakazane tak i one wywołują w ludziach najwięcej emocji co do tego, że ponieważ zostały odrzucone muszą zawierać jakąś niewygodną wiedzę.
Dziś przedstawiamy Wam 10 takich apokryfów, które z pewnością mogą miejscami Was zszokować:

Apokryf Życie Adama i Ewy został napisany najpewniej przez Żyda, który mieszkał w Palestynie.

Zgodnie  z tytułem opisuje on historię pierwszych ludzi Adama i Ewy o których dotąd niezbyt wiele wiedzieliśmy. Przedstawia on dość tragiczną historie tego jak Adam po wygnaniu z raju nie może odnaleźć pożywienia dla swojej rodziny i obydwoje z Ewą próbują jakoś przeprosić za swój grzech, który sprowadził potężne przekleństwo na każdego człowieka. Stosują pokutę: Ewa postanawia stać w rzece Tygrys przez 37 dni, natomiast Adam chcąc odpokutować swoje winy stoi aż 40 dni w rzece Jordan. Po pewnym czasie Adam zaczyna doznawać zagadkowych wizji – widzi swoje ostatnie chwile i wie, że nadciąga jego ostateczny koniec. Po czasie zaczynają się u niego dziwne bóle. Mężczyzna powoli i w męczarniach umiera,  a jego żona i rodzina modlą się, by Bóg oszczędził mu cierpienia. Niestety Adam umiera, a Anioły chcąc by odszedł godnie chowają jego ciało bardzo blisko raju.

Wniebowstąpienie Mojżesza to judaistyczny apokryf, który powstał pod koniec I wieku. Apokryf opisuje iż podobnie jak Henoch i Eliasz Mojżesz także dostąpił wniebowstąpienia. Historia dotyczy śmierci Mojżesza po której nastąpieniu pojawił się Anioł Michał i oddał mu życie z powrotem. Zrobił to ponieważ Szatan chciał zabrać jego ciało, ponieważ w jego przekonaniu ze względu na zabójstwo jakiego dopuścił się Mojżesz jego ciało należy do piekieł. Anioł zupełnie nie zgadzał się z diabłem i posunął się do ostateczności zwracają życie Mojżeszowi, po czym zabrał go do raju.

RESZTA W NAGRANIU POWYŻEJ!

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Ksiądz morderca! Szokująca zbrodnia w imię miłości!

nie Cze 10 , 2018
Roman Maryś urodził się w 1963 roku i już od małego wykazywał duże zainteresowanie religią – do takiego stopnia, że mając 9 lat został ministrantem. Chłopiec wpatrywał się w księdza odprawiającego mszę z ogromnym podziwem i marzył by pewnego dnia również stać się duchownym. Bez problem jego pragnienia szybko się […]