Psy rozpoznają złych ludzi! Najnowsze badania to potwierdzają

Psy od dawna nazywane są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są wierne i przywiązują się do właściciela tak że chcą go chronić nawet za cenę własnego życia. Psy obdarzone są pewnymi zdolnościami, które nam nie są dostępne…

W najnowszych badaniach przeprowadzonych przez Akiko Takaoka z Uniwersytetu w Kioto w Japonii sprawdzono zdolność psów do rozpoznania, czy ktoś jest godny zaufania. Zrobiono to wykorzystując ludzi i pokarm nałożony do miski. Miska była na tyle duża, że psy nie widziały, czy jest w niej jedzenie, a właściciele patrzyli na psa chcąc zaprosić go do jedzenia. W niektórych naczyniach było pożywienie a w innych nie. Co ciekawe wszystkie 34 psy bez problemu odgadywały sytuację w której jedzenie było w misce, a jeśli faktycznie go tam nie było nie podchodziły do danej osoby. To nie wszystko – podobne badania przeprowadzono także w Uniwersytecie Weterynaryjnym w Wiedniu, w czasie którego pokazano psom 15 zdjęć ust ludzi wyrażające różne emocje. Haczykiem było to, że psy widziały tylko dolną lub górną wargę i musiały za pomocą nosa dotknąć odpowiednich  ust przedstawionych na monitorze po uprzedniej komendzie, by pies dotknął ust ukazujących radość lub zdenerwowanie. I faktycznie wyniki tego badania stanowczo wykraczały ponad zwykły przypadek, co ukazuje że psy świetnie rozpoznają nas stan emocjonalny i lepiej niż ludzie potrafią rozpoznać, czy ktoś jest  rozgniewany lub radosny. A, Wy kochacie psy? Przy okazji wakacyjnego czasu przypominamy, że pies  nie jest zabawką, którą w każdej chwili można się pozbyć, bo zbliża się wyczekiwany wyjazd. Uważajmy też, by nasze psy nie były zbyt długo narażone na promienie Słońca.

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Simpsonowie przewidzieli finał Mundialu 2018 i to w 1997 roku? To nagranie szokuje!

czw Cze 28 , 2018
Simpsonowie to serial, który od dawna spotyka się z wieloma teoriami spiskowymi. Wiele osób uważa iż często zapowiada on to co dopiero nadejdzie.