5 ukrytych przekazów w filmie KLER (NAGRANIE)

Kler jest filmem, które bije wszelkie rekordy w Polsce. Pomimo, że od jego premiery minął już ponad tydzień to dalej sale kinowe na Kler są prawie zawsze przepełnione. Jednym film się podoba, innym nie. Jedni mówią, że pokazuje sporo prawdy o Kościele, inni że nie bardzo. Każdy ma prawo do swojego zdania, natomiast każdy pewnie wie, że w Klerze ukryte są pewne tajemnicze przekazy i  nie wszystko jest tu  łatwe i proste i czasami trzeba się  niektórych rzeczy domyśleć. Dziś o tym opowiemy. Filmik zawiera  spoilery.

Zobacz nagranie, które wyjaśni wszystko:

Ostatnia scena zawiera bardzo wiele symboliki. Zacznijmy od tego, dlaczego ksiądz Kukuła postanowił się podpalić gdy wszędzie było pełno ludzi, kamery itd.

Tu wspomnijmy, ze Kościołowi udało się uciszyć aferę jaką  wywołał ksiądz Kukuła. Najłatwiejsze jest wytłumaczenie, ze Kukuła ponieważ widział, że Kościół  zamiótł pod dywan to co on odkrył chciał by to wszystko jednak wróciło.

Zwrócono także uwagę na  nazwisko niektórych bohaterów Kleru, które mogą oznaczać dużo więcej. Mordowicz to nazwisko biskupa, który kocha pieniądze i czuwa żeby Kościół zawsze był wybielony z całego zła i jest po prostu niezłą szują. Stąd  właśnie Mordowicz od Mordy. Lisowski to  natomiast  nazwisko księdza , który zawsze potrafi wyjść z każdej sytuacji i znaleźć haki na

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.